Partnerzy portalu
Niedzielski nie wyklucza dalszych obostrzeń Minister zdrowia Adam Niedzielski./ fot. Facebook

Niedzielski nie wyklucza dalszych obostrzeń

Autor: www.horecatrends.pl/ PAP Data: 17 marca 2021 16:08

Jeśli dojdzie do drastycznego pogorszenia sytuacji, być może będą dalsze obostrzenia, ponad te zapowiedziane w środę – zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Przypomnijmy, że lockdown od 20 marca do 9 kwietnia obejmie całą Polskę.

Szef resortu zdrowia zapytany na konferencji prasowej, czy może obiecać, że obostrzenia, o których poinformowano w środę, są ostatnimi, jakie dotyczyć będą Świąt Wielkanocnych, np. czy nie będzie zakazu przemieszczania się.

- Decyzje o których poinformowałem dotyczą okresu od 20 marca do 9 kwietnia. Czy daję gwarancję, czy to będzie całość kroków, jakie wykonamy w tym okresie, to jeśli dojdzie do dalszego, drastycznego pogorszenia sytuacji, to być może będziemy zmuszeni jeszcze w tym okresie podjąć kolejne decyzje, które będą oznaczały wprowadzanie jeszcze większych obostrzeń - powiedział Niedzielski.

Minister poinformował, że od 20 marca do 9 kwietnia w całej Polsce działalność muszą zawiesić, z pewnymi wyjątkami, m.in.: hotele, galerie handlowe, teatry, muzea, galerie sztuki, kina, sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna, stoki narciarskie i kluby fitness. Wszyscy uczniowie w Polsce - w tym także w klasach I-III - będą uczyć się zdalnie.

Dla branży gastronomicznej i hotelarskiej to prawdziwy dramat. Te dwa sektora są na liście tych najbardziej poszkodowanych z powodu ograniczeń związanych z padnemią, które uniemożliwiają już od blisko roku fukcnjonowanie im w standardowych warunkach. 

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz