Partnerzy portalu
Niedzielski: Nie wykluczamy kar za zagraniczny wyjazd Niedzielski: Nie wykluczamy wprowadzenia kar za zagraniczny wyjazd; fot. shutterstock

Niedzielski: Nie wykluczamy kar za zagraniczny wyjazd

Autor: Gazeta Prawna Data: 26 marca 2021 15:18

Wprowadzenie kar za zagraniczny wyjazd turystyczny nie jest w tej chwili rozważane, ale nie jest też niewykluczone - powiedział minister zdrowia Adam Niedzielski.

Chodzi o brytyjskie rozwiązania, które przewidują, że każda próba wyjazdu za granicę z Anglii bez uzasadnionego powodu, jak praca, nauka czy ważne sprawy rodzinne, zagrożona będzie karą w wysokości 5 tys. funtów.

"W tej chwili nie rozmawiamy, ani nie dyskutujemy o takim rozwiązaniu, ale ono absolutnie nie jest wykluczone. Wszystko zależy od sytuacji epidemicznej" - powiedział Niedzielski podczas konferencji z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

"Straż Graniczna i sanepid, jeśli chodzi o osoby wjeżdżające do Polski pilnują skierowania na kwarantannę, o ile odbywa się to transportem zbiorowym, chyba że dotyczy to południowej granicy, bo przypominam, że tam też obowiązują ograniczenia związane z przejazdem transportem własnym" - dodał.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz