×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Niedzielski: Przekroczyliśmy barierę czwartej fali
Minister zdrowia podkreślił, że mamy do czynienia z "wyraźnym skokiem zakażeń z tygodnia na tydzień" / fot. PTWP

Niedzielski: Przekroczyliśmy barierę czwartej fali

Autor: PAP Data: 29 września 2021 11:34 | Aktualizacja: 29 września 2021 11:47

29 września minister zdrowia poinformował, że przekroczyliśmy barierę czwartej fali. - Mamy powyżej 1200 nowych zakażeń - przyznał Adam Niedzielski. To najwyższy wynik od wielu miesięcy.

- Jest to wyraźny skok z tygodnia na tydzień. Dynamika wzrostu w ostatnim czasie jest troszkę mniejsza niż dwa tygodnie temu. W zasadzie tego należało się spodziewać - ocenił minister zdrowia.

Dodajmy, że "ponad 1200 zakażeń" to najwyższy wynik od wielu miesięcy. 28 września resort zdrowia raportował o 975 nowych zakażeniach koronawirusem i aż 29 zgonach związanych z COVID-19.

Minionej doby zmarły 22 osoby. W tym z powodu COVID-19 sześć osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami 16.

Koronawirus - sprawdziły się prognozy Ministerstwa Zdrowia

Duży wzrost liczby nowych zakażeń to potwierdzenie przewidywań Ministerstwa Zdrowia o przekroczeniu progu 1000 zakażeń dziennie przed końcem września. Jednak resort ma już nowe, jeszcze bardziej niepokojące prognozy: lada moment zajętych będzie około 3000 łóżek covidowych. O tych wyliczeniach mówił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska na początku tygodnia na antenie Radia Zet.

Z kolei rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz przyznał, że najgorsza sytuacja jest w trzech województwach. To woj. lubelskie, podlaskie i podkarpackie.

- Jeżeli chodzi o wzrost zakażeń, to na czoło wysuwa się woj. lubelskie. Jeżeli w całym kraju mamy wskaźnik zakażeń na poziomie 2,1 to w lubelskim mamy 6,5 na 100 tys. mieszkańców, zaś w woj. podlaskim - 4,1. Województwa te znacząco odbiegają od standardowego wskaźnika zakażeń  - przekazał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz