×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Nielegalny salon gier hazardowych zamiast piekarni
Zamiast piekarni nielegalny salon gier hazardowych/fot. shutterstock

Nielegalny salon gier hazardowych zamiast piekarni

Autor: PAP Data: 26 listopada 2021 14:50

Nielegalny salon gier zlikwidowali wspólnie policjanci i funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego. Automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji znajdowały się w lokalu w Puławach, gdzie wcześniej sprzedawane było pieczywo.

Automaty do gier w piekarni

Podkomisarz Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy z KPP w Puławach, przekazała, że wspólną akcję przeprowadzili w czwartek funkcjonariusze puławskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Urzędu Celno-Skarbowego z Lublina.

"Z informacji posiadanych przez funkcjonariuszy wynikało, że w lokalu, gdzie kiedyś sprzedawane było pieczywo, prowadzone są gry hazardowe bez wymaganej koncesji" - poinformowała policjantka.

Funkcjonariusze ujawnili trzy automaty do gier hazardowych i zabezpieczyli ponad 2 tys. zł. "W trakcie czynności przeszukania lokalu, policjanci znaleźli woreczek z suszem konopi, a kobieta, która miała go w biurku, była nietrzeźwa" - dodała Rejn-Kozak.

Kobieta trafiła do aresztu. Usłyszała zarzut posiadania środków odurzających, za co grozi jej kara więzienia do trzech lat. Zgodnie z ustawą o grach hazardowych automaty do gier mogą być udostępniane wyłącznie w koncesjonowanych kasynach. Za nielegalne prowadzenie tego typu działalności grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech oraz grzywna.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz