Partnerzy portalu
Nowe limity osób w hotelach nie dotyczą zaszczepionych Property NewsNowe limity osób w kinach i hotelach nie dotyczą w pełni zaszczepionych /fot. unsplash.com

Nowe limity osób w hotelach nie dotyczą zaszczepionych

Autor: PAP Data: 29 czerwca 2021 11:48

Nowe limity w kinach czy hotelach nie dotyczą osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19 - informuje Ministerstwo Zdrowia. A nowe limity obowiązują do 31 sierpnia.

Zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z 11 czerwca, zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, od soboty, 26 czerwca, do 31 sierpnia, obowiązują m.in. nowe, wyższe limity osób w hotelach, kinach i na koncertach.

Nowe limity osób nie dotyczą zaszczepionych

W hotelach, restauracjach, kinach czy teatrach może być zajętych już nie 50 proc. dostępnych miejsc, a 75 proc. przy czym limit ten nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19.

Od soboty więcej osób może również przebywać w placówkach pocztowych, siłowniach oraz na konferencjach i kongresach. Zamiast dotychczasowego limitu 1 os. na 15 mkw., obowiązujący od soboty limit przewiduje 1 osobę na 10 mkw.

Resort zdrowia podkreśla, że do nowych limitów nie wlicza się osób w pełni zaszczepionych przeciw Covid-19. Dodał, że obiekty te nadal muszą działać w ścisłym reżimie sanitarnym.

Ponownie otwarte od soboty kluby nocne, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańca, mogą przyjąć maksymalnie 150 osób. Tu również limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciwko Covid-19. 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz