×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Nowe obostrzenia w Niemczech. W gastronomii zasada 2G Plus
Nowe obostrzenia panują w Niemczech. W gastronomii zasada 2G Plus/ fot. shutterstock

Nowe obostrzenia w Niemczech. W gastronomii zasada 2G Plus

Autor: PAP Data: 07 stycznia 2022 20:50 | Aktualizacja: 07 stycznia 2022 20:52

Władze Niemiec uzgodniły dalsze działania w związku z rozprzestrzenianiem się wariantu Omikron. Czas kwarantanny zostanie skrócony, a w gastronomii w całym kraju, z wyjątkiem Saksonii-Anhalt, obowiązywać będzie zasada 2G Plus.

Niemcy - zasada 2G Plus w gastronomii

Zgodnie z zasadą 2G Plus osoby zaszczepione i wyleczone muszą przedstawiać negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, aby uzyskać pozwolenie na wejście do lokalu. Osoby, które otrzymały dawkę uzupełniającą nie muszą przedstawiać testów.

"To surowe rozporządzenie" - przyznał kanclerz Olaf Scholz podczas konferencji prasowej po spotkaniu z premierami landów. Jednak jego zdaniem jest to konieczne, bo "pomoże nam lepiej niż obecnie kontrolować infekcje".

Z kolei w Saksonii-Anhalt, w przeciwieństwie do innych krajów związkowych, występuje niemal wyłącznie wariant Delta koronawirusa, dlatego nowe działania nie są na razie konieczne - zdecydował i przekazał premier Reiner Haseloff w Magdeburgu.

Poza tym premierzy i rząd federalny zgodzili się na skrócenie okresów kwarantanny i izolacji. Kwarantanna dla osób kontaktowych z osobami zakażonymi oraz izolacja osób zakażonych mają zostać skrócone i uproszczone. Kwarantanna i izolacja może trwać do 14 dni. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz