Partnerzy portalu
Nowy Jork: wejście do restauracji tylko z dowodem szczepienia Wejście do restauracji w Nowym Jorku jedynie z dowodem szczepienia/fot. shutterstock

Nowy Jork: wejście do restauracji tylko z dowodem szczepienia

Autor: PAP Data: 04 sierpnia 2021 11:35

Od 16 sierpnia okazanie dowodu szczepienia będzie warunkiem wejścia do restauracji, siłowni, teatrów i innych placówek w Nowym Jorku. Obowiązek dotyczy również pracowników tych lokali i instytucji.

"Nowy Jork to cudowne miejsce, pełne cudów i jeśli jesteś zaszczepiony, jest on dla ciebie otwarty. Masz do niego klucz i możesz otworzyć drzwi" - mówił burmistrz miasta. Jak dodał, celem działań jest uświadomienie ludzi, że "szczepienie jest dosłownie konieczne dla dobrego, pełnego i zdrowego życia".

Nowy Jork: wejście do restauracji jedynie z dowodem szczepienia

"To da nam większe możliwości walki z wariantem Delta, a zwalczając wariant Delta będziemy mogli kontynuować naszą odbudowę i ostatecznie pokonać Covid" - powiedział de Blasio.

Nowe przepisy wejdą w życie 16 sierpnia. Burmistrz zaznaczył jednak, że już wcześniej wiele prywatnych firm, restauracji i teatrów wprowadziło podobne regulacje na własną rękę, korzystając m.in. z aplikacji Excelsior Pass, cyfrowego paszportu wprowadzonego przez władze stanu Nowy Jork.

To już kolejny krok miejskich władz w kierunku promocji szczepień. Wcześniej burmistrz zapowiedział obowiązek szczepień dla miejskich urzędników.

Według oficjalnych danych, 60 proc. mieszkańców metropolii, w tym 72 proc. dorosłych, otrzymało co najmniej jedną dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. W pełni zaszczepionych jest 55 proc. mieszkańców Nowego Jorku.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz