×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Obniżenie VAT-u do zera nie będzie miało wpływu na ceny żywności
Zdaniem Krzysztofa Tokarza, prezesa Grupy Kapitałowej Specjał, żywność nie będzie tańsza, a może nawet zdrożeć. / fot. shutterstock

Obniżenie VAT-u do zera nie będzie miało wpływu na ceny żywności

Autor: portalspozywczy.pl Data: 04 lutego 2022 15:37

Są czynniki, które powodują, że obniżka cen żywności będzie bardzo trudna do zrealizowania – mówi Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

– Uważam, że obniżenie VAT-u do zera nie będzie miało wielkiego wpływu na ceny żywności w sklepach z uwagi na to, że większość asortymentu drastycznie drożeje. W dużej mierze są to produkty, które objęła obniżka VAT-u. Nabiał drożeje o 20 proc. z miesiąca na miesiąc, za oleje płacimy 50 proc. więcej niż wcześniej. To bardzo drastyczne podwyżki – mówi Krzysztof Tokarz.

– Jako dystrybutorzy oraz organizatorzy franczyz mocno wspieramy naszych franczyzobiorców, aby maksymalnie obniżyć ceny produktów spożywczych, na które jest zerowy VAT. Zależy nam, byśmy cały czas byli konkurencyjni wobec sieci wielkopowierzchniowych i dyskontowych – tłumaczy.

Czy żywność będzie jeszcze droższa?

 Zdaniem eksperta żywność nie będzie tańsza, a może nawet zdrożeć.

– Z mojej wiedzy i z rozmów z producentami żywności, którzy narażeni są na wyższe ceny surowców, energii i pracy, wynika, że podwyżki cen żywności będą trwały co najmniej do połowy roku – mówi Krzysztof Tokarz.

Czytaj więcej na: portalspozywczy.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz