Partnerzy portalu
Od 27 marca zaostrzony lockdown Polski. Znamy treść rozporządzenia Od 27 marca zaostrzony lockdown Polski/ fot. shutterstock

Od 27 marca zaostrzony lockdown Polski. Znamy treść rozporządzenia

Autor: MB; www.horecatrends.pl Data: 26 marca 2021 10:13

25 marca premier Mateusz Morawiecki oraz Adam Niedzielski, minister zdrowia poinformowali o zaostrzeniu dotąd obowiązujących obostrzeń. Znamy już treść rozporządzenia, którego założenia wchodzą w życie 27 marca.

  • Opublikowano zmiany w rozporządzeniu Rady Ministrów dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z pandemią

  • Zamknięto wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i markety budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw., salony urody oraz przedszkola i żłobki

  • Nowe obostrzenia obowiązują od soboty 27 marca do piątku 9 kwietnia

W centrach i galeriach handlowych działać mogą wyłącznie sklepy spożywcze, apteki, drogerie, salony prasowe i księgarnie. Wśród wytycznych znalazł się jednak jeden wyjątek - zgodnie z rozporządzeniem, w centrach handlowych otwarte pozostaną punkty usługowe sprzedające energię elektryczną, gaz lub ciepło.

Określono nowe limity osób, które będą obowiązywać w sklepach, na bazarach i targowiskach.  Według przepisów ma to być jedna osoba na 15 mkw.  w sklepach do 100 mkw. oraz jedna osoba na 20 mkw. w sklepach powyżej 100 mkw.

Zgodnie z nowymi wytycznymi zamknięte będą też wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i markety budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. 

Jedna ze zmian w rozporządzeniu dotyczy działalności hotelowej. Do katalogu osób, które mogą korzystać z usług hotelowych dodano inspektorów Urzędu Transportu Kolejowego, którzy wykonują pracę w terenie (czytaj również: Rząd wydał rozporządzenie. Kto może korzystać z hoteli?)

Działalność obiektów sportowych zostaje ograniczona wyłącznie do sportu zawodowego.

Nowe obostrzenia będą obowiązywać od soboty 27 marca do 9 kwietnia.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Zawodowiec

    czyli członkostwo w Polskim Związku Przeciągania Liny czyni mnie zawodowcem?