×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Od grudnia możliwe nowe obostrzenia. Obejmą sektor HoReCa?
Od grudnia planowane jest wprowadzenie obostrzeń; fot. unsplash.com

Od grudnia możliwe nowe obostrzenia. Obejmą sektor HoReCa?

Autor: PAP Data: 29 listopada 2021 11:21

Od grudnia planowane jest wprowadzenie obostrzeń i możliwe są maksymalne limity osób, które mogą wejść do niektórych miejsc. Tematowi obostrzeń poświęcone będzie posiedzenie sztabu kryzysowego.

W rozmowie na antenie Radia Plus szef MZ Adam Niedzielski poinformował, że na poniedziałek na godz. 11 zwołany został sztab kryzysowy. "Zaprosiłem do tego sztabu zarówno ministra Saczkę, czyli Głównego Inspektora Sanitarnego, jak i pana Grzegorza Juszczyka, czyli szefa Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego" - wskazał. Jak dodał, analizowana będzie możliwość uszczelnienia granic. Oprócz tego, od początku grudnia, planowane jest wprowadzenie dodatkowych obostrzeń.

Dodatkowe obostrzenia i restrykcje

Pytany, o jakie ograniczenia chodzi, szef MZ podkreślił, że do momentu posiedzenia sztabu nie chce ujawniać żadnych informacji. "Zamknięcie szkół nie wchodzi w grę, raczej myślimy o takich ruchach, które będą wyraźnym sygnałem mówiącym o tym, że rośnie ryzyko, bo pojawiło się w otoczeniu nowe zagrożenie w postaci Omicrona" - powiedział minister. Na pytanie, czy chodzi np. o wprowadzenie limitu osób, które mogą wejść do niektórych miejsc, Niedzielski odparł: "Na przykład limity, ale to musimy sobie dzisiaj przemyśleć dokładnie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz