Partnerzy portalu
Od poniedziałku zamknięcie restauracji i hoteli na Słowacji Na Słowacji w "czarnych" powiatach automatycznie powinny być zamknięte restauracje, w tym nawet te mające tarasy i ogródki; fot. shutterstock

Od poniedziałku zamknięcie restauracji i hoteli na Słowacji

Autor: PAP Data: 22 października 2021 11:48

Od poniedziałku w 10 z 79 słowackich powiatów mają obowiązywać najsurowsze środki przeciwepidemiczne. Oznacza to m.in. zamknięcie restauracji, schronisk i hoteli.

Słowacja: Obostrzenia

Na Słowacji w "czarnych" powiatach automatycznie powinny być zamknięte restauracje, w tym nawet te mające tarasy i ogródki. Możliwa jest jedynie sprzedaż na wynos.

Powinny tam zostać zamknięte hotele i schroniska, siłownie i kluby fitness. Nie mogą z nich korzystać także osoby zaszczepione. Szkoły nadal będą otwarte. Nie ma zakazu podróży, także za granicę. Do jego wprowadzenia potrzebne byłoby ponowne wprowadzenie stanu wyjątkowego.

W powiatach oznaczonych kolorami ciemnobordowym i czerwonym restrykcje są słabsze. Nie ma ich w ogóle w powiatach "zielonych", ale żaden ze słowackich regionów nie został zaliczony do bezpiecznych pod względem sanitarnym.

Na początku tygodnia liczba hospitalizowanych w związku z Covid-19 na Słowacji przekroczyła 1000.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz