Partnerzy portalu
Paszport covidowy pomoże polskiej turystyce? Andrzej Gut-Mostowy, wiceminister rozwoju twierdzi, że tzw. paszport covidowy pomoże polskiej turystyce.

Paszport covidowy pomoże polskiej turystyce?

Autor: PAP Data: 10 maja 2021 10:49

Wiceminister ds. turystyki - Andrzej Gut-Mostowy jest zdania, że tzw. paszporty covidowe bardzo wesprą polską turystykę, która została mocno poturbowana w wyniku pandemii.

  • Paszport covidowy to  dokument elektroniczny dla osób zaszczepionych lub ozdrowieńców.
  • Zdaniem wiceministra ds. turystyki Andrzeja Gut-Mostowego bardzo pomoże on polskiej turystyce, w tym Krakowowi, gdzie turystyka opiera się na przyjazdach zagranicznych.
  • Zdaniem eksperta dużym beneficjentem takiego ogólnoeuropejskiego dokumentu ułatwiającego podróżowanie będzie Polska.

Dokument ma być gotowy 15 czerwca.

"Liczymy, że od drugiej połowy czerwca turystyka powinna na skalę europejską bardzo się ożywić i czekamy na to" - dodał wiceminister.

Jego zdaniem Kraków jak również regiony nadmorskie polskiego wybrzeża, będą dużym beneficjentem takiego dokumentu, bo około 1/3 przychodów w polskiej turystyce to przychody od turystów zagranicznych.

Andrzej Gut-Mostowy powiedział także, że trwają prace nad rozwiązaniami ogólnoeuropejskimi, aby dofinansowywać turystom wykonywanie testów. Przekonywał, że takie rozwiązania są postulowane przez wiele i apelowała o nie również polska branża turystyczna. "Uważamy, że to mogłoby być słuszne rozwiązanie" - przekonywał na antenie Radia Kraków wiceminister Gut-Mostowy.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz