Partnerzy portalu
Paszporty covidowe - pilotaż jeszcze w maju Między 20 a 25 maja rozpocznie się pilotaż paszportów covidowych/ fot. shutterstock

Paszporty covidowe - pilotaż jeszcze w maju

Autor: RMF FM Data: 20 maja 2021 13:58

Jeszcze w maju ruszy pilotaż paszportów covidowych. Będzie to rodzaj aplikacji, w których będą skumulowane informacje na temat osób zaszczepionych, ozdrowieńców oraz osób, które mają aktualny test covidowy.

- Na początku nie wejdą wszyscy zainteresowani do tego systemu, natomiast szczegóły w najbliższych dniach na pewno przedstawi ministerstwo zdrowia, bo ono prowadzi ten program - mówi w rozmowie z RMF FM Michał Dworczyk. 

Paszporty covidowe w Polsce - rusza pilotaż

W czasie testów sprawdzana ma być infrastruktura cyfrowa certyfikatów, działanie narzędzi do weryfikacji autentyczności dokumentu, możliwości łączenia się poszczególnych państw z portalem unijnym, przetestowane zostaną też kwestie związane z bezpieczeństwem. W teście nie będą brać udziału Polacy - mają zostać wykorzystane sztuczne dane.

Podczas ich ich trwania sprawdzone zostaną wszystkie trzy opcje, które znajdą się w certyfikacie, aby ułatwić jego posiadaczowi podróż: zaświadczenie o szczepieniu, negatywny wynik testu na obecność koronawirusa oraz potwierdzenie o przechorowaniu COVID-19.

Z zapowiedzi ministra Michała Dworczyka wynika, że Polska 20 maja przystąpi do pilotażu. 18 państw Unii Europejskiej i Islandia rozpoczęły swoje własne testy w ubiegłym tygodniu.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz