×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
PGNiG: obniżka ceny gazu dla biznesu o ponad połowę
PGNiG zapowiada obniżkę ceny gazu dla biznesu o ponad połowę/fot. shutterstock

PGNiG: obniżka ceny gazu dla biznesu o ponad połowę

Autor: PAP Data: 28 lutego 2023 15:59

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny z Grupy Orlen, największy detaliczny sprzedawca gazu w Polsce, poinformował, że od 15 marca obniży ceny gazu dla odbiorców biznesowych w cenniku "Gaz dla Biznesu" do 353 zł za MWh, czyli o 55 proc.

Jak podało PGNiG OD, cena 353 zł netto za MWh dla odbiorców biznesowych, rozliczających się na podstawie Cennika "Gaz dla Biznesu" nr 9 będzie obowiązywać do 1 kwietnia 2023 r.

PGNiG obniży ceny gazu dla biznesu o ponad połowę

"Dwa miesiące po styczniowej obniżce o 19 proc. Cennika +Gaz dla Biznesu+, obniżamy dotychczasową cenę bazową o ponad połowę i wprowadzamy nowy sposób kształtowania ceny gazu w ofercie dla klientów biznesowych - zapowiada prezes Grupy Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie PGNiG OD.

Jak zaznaczyło PGNiG OD - od 1 kwietnia wprowadzony zostanie nowy sposób kształtowania cennika, dzięki któremu ceny mają odzwierciedlać notowania na europejskich giełdach. Od 1 do 30 kwietnia cena będzie już wynikała wprost z nowego Cennika "Gaz dla Biznesu" nr 10, który będzie tzw. cennikiem indeksowanym i umożliwi oferowanie klientom biznesowym cen gazu opartych na notowaniach giełd towarowych, w tym Towarowej Giełdy Energii. Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wyniesie 353 zł/MWh i będzie obowiązywać do końca kwietnia br. Następnie cena będzie aktualizowana w cyklach miesięcznych i podawana z miesięcznym wyprzedzeniem tzn. na koniec marca zostanie podana cena na maj, na koniec kwietnia na czerwiec itd. - wyjaśniło PGNiG OD

Zgodnie z obowiązującym od 1 lutego 2023 r. cennikiem "Gaz dla Biznesu" nr 9 PGNiG OD, podstawowa cena dla odbiorców biznesowych wynosi 794 zł netto za MWh. Kontrakty na marzec na Towarowej Giełdzie Energii są obecnie wyceniane na poziomie 252 zł za MWh.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz