×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Piloci linii Ryanair zapowiadają strajk
W weekend 23 i 24 lipca odbędzie się strajk pilotów linii lotniczej Ryanair. / fot. PAP/Milos Ruml

Piloci linii Ryanair zapowiadają strajk

Autor: PAP Data: 11 lipca 2022 16:20

W weekend 23 i 24 lipca odbędzie się strajk pilotów linii lotniczej Ryanair, informują belgijskie media. „Powodem jest nieprzestrzeganie prawa oraz arogancka postawa kierownictwa firmy” – mówi sekretarz związku zawodowego personelu pokładowego irlandzkiego przewoźnika Didier Lebbe.

24-26 czerwca piloci i personel pokładowy Ryanair, którzy operują z lotnisk w Charleroi oraz Zaventem, rozpoczęli trzydniowy strajk. Z informacji mediów wynika, że anulowano wówczas 300 lotów tego przewoźnika.

Ryanair ma kłopoty z pracownikami i odwołuje loty

Protestujący skarżyli się na złe warunki pracy i wynagrodzenie poniżej belgijskiej płacy minimalnej. Jak wynika z informacji związków zawodowych protest nic nie przyniósł, dlatego 23 i 24 lipca piloci ponownie zastrajkują. Na razie nie jest jasne, czy przyłączy się do nich personel pokładowy.

"Od ostatniego strajku klimat znacznie się pogorszył" - powiedział dziennikowi "De Standaard" Lebbe i dodał, że postawa kierownictwa firmy jest "arogancka i pogardliwa".

Pod koniec czerwca doszło także do trzydniowego strajku pilotów i personelu pokładowego Brussels Airlines. Narzekali oni na przeciążenie pracą oraz domagali się wyższych wynagrodzeń. Ostatecznie w ubiegłym tygodniu doszło do porozumienia między zarządem belgijskiego przewoźnika a związkami zawodowymi. Linie zgodziły się odwołać w lipcu i sierpniu 675 lotów, aby odciążyć personel.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz