×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pół miliona kary dla znanej aktorki? W tle reklama wódki, są zarzuty
Aktorka Magdalena C. usłyszała w prokuraturze zarzut za reklamę wódki na popularnym portalu społecznościowym; fot. shutterstock/kaband

Pół miliona kary dla znanej aktorki? W tle reklama wódki, są zarzuty

Autor: PAP Opublikowano: 19 września 2023 12:17

Od 10 tysięcy do nawet pół miliona złotych może grozić aktorce Magdalenie C. za reklamę wódki na jednym z portali społecznościowych.

Informacje potwierdził rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Szymon Banna. "Przedmiotowe postępowanie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Śródmieście" - poinformował prokurator.

"W toku dochodzenia prokurator postanowił przedstawić Magdalenie C. zarzut, że w okresie czerwca do sierpnia 2023 roku, wbrew przepisowi art. 131 ustawy z dnia 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i o przeciwdziałaniu alkoholizmowi, prowadziła reklamę napoju alkoholowego w postaci wódki, poprzez udostępnianie swojego wizerunku dla materiałów graficznych i wideo powiązanych z profilem w serwisie Facebook" - wyjaśnił prokurator.

Magdalena C. odmówiła składania wyjaśnień

Wskazał przy tym, że w materiałach, w których wystąpiła aktorka publiczne rozpowszechniano znaki towarowe oraz symbole graficzne wódki. "W toku przesłuchania w prokuraturze podejrzana odmówiła składania wyjaśnień" - podał.

Przestępstwo prowadzenia reklamy napojów alkoholowych wbrew przepisom ustawy zagrożone jest grzywną w wysokości od 10 tysięcy złotych do nawet pół miliona złotych.

"Postępowanie przygotowawcze wszczęte zostało w wyniku zawiadomienia o podejrzeniu popełnienia przestępstwa złożonego przez Jana Śpiewaka" - dodał rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Zawiadomienie złożył Jan Śpiewak

Ten miejski aktywista w rozmowie z PAP wyraził nadzieję, że aktorka przeprosi i przyzna się do błędu. "Podda się karze i odda pieniądze, jakie zarobiła na kryminalnych reklamach na pomoc dzieciom alkoholików. Sama jest dzieckiem alkoholika, o czym wielokrotnie mówiła publicznie. Wie, ile alkohol zła zrobił jej i tysiącom innych ludzi w Polsce" - powiedział Jan Śpiewak.

"Jestem bardzo zadowolony i cieszę się, że warszawska prokuratura poważnie traktuje sprawy reklamy alkoholu. Liczę na to, że będzie kolejny krok w walce z nielegalnymi reklamami alkoholu, które zalewają Polskę" - dodał miejski aktywista.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz