Partnerzy portalu
Polacy nie boją się czwartej fali pandemii
Blisko połowa ankietowanych uważa, że Polska jest przygotowana do walki z pandemią/ fot. Shutterstock

Polacy nie boją się czwartej fali pandemii

Autor: PAP Data: 14 października 2021 08:56 | Aktualizacja: 14 października 2021 09:12

Polacy nie boją się czwartej fali i uważają, że jesteśmy do niej dobrze przygotowani - podaje Rzeczpospolita", publikując wyniki sondażu.

"Choć z tygodnia na tydzień można zauważyć spore wzrosty zachorowań i zgonów, Polacy do czwartej fali koronawirusa podchodzą spokojnie. Jak wynika z sondażu IBRiS opracowanego na zlecenie Rzeczpospolitej, blisko połowa ankietowanych uważa, że Polska jest przygotowana do walki z pandemią. Aż 34,1 proc. respondentów uznało, że raczej zgadza się z tym twierdzeniem. To jest najwyższy odsetek odpowiedzi w tym badaniu" - czytamy.

Kolejne 15,3 proc. odpowiedziało, że "raczej zgadza się" z tym twierdzeniem. Sceptycznych wobec gotowości Polski do walki z pandemia jest mniej - 38,3 proc. ankietowanych, w tym "zdecydowanie" krytycznych jest 17,9 proc.

"Ludzie się przyzwyczaili do pandemii"

"To typowe myślenie życzeniowe pokazujące, że obecnie dla Polaków mniej liczą się fakty, a bardziej oczekiwania" - komentuje wyniki sondażu cytowany przez dziennik psycholog społeczny prof. Zbigniew Nęcki. Jego zdaniem "ludzie już się przyzwyczaili do życia w pandemii i dlatego mniej się tym emocjonują".

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz