Partnerzy portalu
Policja weszła na imprezę w wynajętym lokalu Policja weszła na imprezę w wynajętym lokalu; fot. shutterstock

Policja weszła na imprezę w wynajętym lokalu

Autor: PAP Data: 06 kwietnia 2021 13:47

Funkcjonariusze ze Starogardu Gdańskiego skontrolowali lokal, w którym miały odbyć się warsztaty taneczne. Impreza została zorganizowana w wynajętym lokalu w pierwszy dzień Świąt Wielkanocnych.

Jak powiedział oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gd. Marcin Kunka, funkcjonariusze kryminalni ustalili, że w pierwszy dzień świąt wielkanocnych na terenie Starogardu Gdańskiego planowane jest zorganizowanie dyskoteki dla młodzieży.

"Wszystko było utrzymywane w tajemnicy, a uczestnicy tej imprezy kontaktowali się ze sobą za pośrednictwem Internetu" - dodał Kunka.

Dyskoteka miała być zorganizowana w wynajętym lokalu, jako warsztaty taneczne.

Policjanci ustalili godzinę rozpoczęcia oraz miejsce, w którym miała być zorganizowana impreza.

"Gdy funkcjonariusze weszli do lokalu, z głośników odtwarzana była muzyka. Policjanci ustalili organizatora oraz wylegitymowali 19 osób, które nie przestrzegały obostrzeń sanitarnych i nie posiadały założonych maseczek zakrywających usta i nos" - tłumaczył starogardzki funkcjonariusz.

Policjanci zabezpieczyli również znajdujący się w lokalu alkohol, który był podawany uczestnikom bez wymaganej przepisami koncesji.

Śledczy wszczęli dochodzenie z Ustawy o wychowaniu w trzeźwości, dotyczące podawania alkoholu bez wymaganego zezwolenia, a także prowadzone są czynności w sprawie o wykroczenie dotyczące nieprzestrzegania obostrzeń sanitarnych.

O zorganizowanej imprezie policjanci poinformowali również Sanepid.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz