×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Polska zakontraktowała lek na COVID-19
Europejska Agencja Lekowa nie zatwierdziła ostatecznie leków proponowanych przez firmy, które już wyprodukowały te leki/fot. Shutterstock

Polska zakontraktowała lek na COVID-19

Autor: PAP Data: 05 listopada 2021 12:36 | Aktualizacja: 05 listopada 2021 12:45

- Mam nadzieję, że lada dzień Europejska Agencja Lekowa zatwierdzi wyprodukowane leki na COVID-19 , bo Polska zakontraktowała te leki, które nie są jeszcze w obiegu - powiedział 5 listopada premier Mateusz Morawiecki.

W piątek, 5 listopada, obradował Rządowy Sztab Zarządzania Kryzysowego.

- Przeprowadziliśmy dzisiaj dyskusję dotyczącą jak najszybszego nabycia leków, bo coraz częściej mówi się o lekarstwach na COVID-19. To dobre wiadomości, które spływają ze świata. Niestety, jeszcze póki co Europejska Agencja Lekowa nie zatwierdziła ostatecznie leków proponowanych przez firmy, które już wyprodukowały te leki. Mam nadzieję, że nastąpi to lada dzień, bo Polska zakontraktowała te leki, które jeszcze nie są w obiegu i które mam nadzieję, że uratują znaczną liczbę istnień ludzkich - powiedział na konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Premier zaapelował o szczepienie 

Szef rządu zaapelował także o szczepienie przeciw COVID-19.

- W przypadku pełnej całkowitej dostępności szczepionek i udowodnionego wpływu tych szczepionek na skuteczność leczenia, wskazujemy na to, że każdy obywatel, który chce się zaszczepić, może to zrobić w bardzo krótkim terminie - powiedział.

- Dlatego dzisiaj na Rządowym Zespole Zarządzania Kryzysowego sprawdziliśmy dostępność łóżek, dla tych którzy mimo apeli, nie są skłonni zaszczepić się, nie chcą zadbać w ten sposób o swoje zdrowie. Pamiętamy doskonale wpływ 2. i 3. fali w innych obszarach niż COVID-19, które też zbierają swoje śmiertelne żniwo. Dlatego właśnie uruchamiamy ponownie szpitale tymczasowe, w kilku miejscach w Polsce, po to żeby nie zabrakło łóżek dla chorych na COVID 19, a jednocześnie w zwykłych szpitalach dla pacjentów niecovidowych - tłumaczył premier.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz