×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ponad 35 tys. obywateli Ukrainy podjęło pracę w Polsce na podstawie uproszonych procedur
Ponad 35 tys. obywateli Ukrainy podjęło pracę w Polsce, 75 proc. z nich to kobiety. / fot. unsplash

Ponad 35 tys. obywateli Ukrainy podjęło pracę w Polsce na podstawie uproszonych procedur

Autor: PAP Data: 06 kwietnia 2022 10:26

Ponad 35 tys. obywateli Ukrainy podjęło pracę w Polsce na podstawie uproszczonych procedur, 75 proc. z nich to kobiety – poinformowała w środę minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Szefowa MRiPS pytana była w Programie I Polskiego Radia m.in. o integrację w polskiej gospodarce uchodźców z Ukrainy.

Odpowiadając, Maląg przypomniała, że na mocy ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa obowiązują uproszone procedury zatrudniania obywateli Ukrainy. Wyjaśniła, że wystarczy zatrudnić się u danego przedsiębiorcy, a przedsiębiorca ma 14 dni, aby zgłosić te ofertę do urzędu pracy, że dokonał zatrudnienia.

Ponad 35 tys. obywateli Ukrainy podjęło pracę w Polsce, 75 proc. z nich to kobiety

"Z danych, które mamy aktualnie, wynika, że ponad 35 tys. osób podjęło pracę na tych procedurach uproszonych" - poinformowała minister. Podała, że 75 proc. z tych ponad 35 tys. osób to kobiety.

Zaznaczyła, że obywatele Ukrainy podejmują pracę głównie w dużych miastach - w Warszawie, w Poznaniu, w Łodzi i we Wrocławiu.

W środę rano Straż Graniczna podała, że od 24 lutego po inwazji rosyjskiej na Ukrainę na granicy polsko-ukraińskiej na kierunku wjazdowym do Polski odprawiono 2,523 mln osób uciekających z Ukrainy.

Wiceszef MSWiA i pełnomocnik rządu ds. uchodźców wojennych z Ukrainy Paweł Szefernaker poinformował we wtorek, że 700 tys. obywateli Ukrainy, którzy uciekli do Polski przed wojną, zarejestrowało się już w systemie PESEL. Dodał, w 96 proc. tych osób to kobiety i dzieci. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz