×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Ponad 50 tys. bonów turystycznych pozostało do wykorzystania w woj. opolskim
Po zakończeniu ferii zimowych w woj. opolskim nadal do wykorzystania w całości lub częściowo są prawie 54 tys. bonów turystycznych / fot. PTWP

Ponad 50 tys. bonów turystycznych pozostało do wykorzystania w woj. opolskim

Autor: PAP Data: 21 marca 2022 13:28

Po zakończeniu ferii zimowych w woj. opolskim nadal do wykorzystania w całości lub częściowo są prawie 54 tys. bonów turystycznych – poinformował rzecznik regionalny ZUS w Opolu Sebastian Szczurek.

Rzecznik przypomniał, że początkowo płatność za wypoczynek bonem turystycznym miała być możliwa do końca marca 2022 r. Zgodnie z decyzją ustawodawcy termin ten przedłużono do końca września. Dzięki temu możliwe będzie opłacenie bonami także wypoczynku podczas nadchodzących wakacji.

"Opolskie rodziny miały do dyspozycji prawie 96 tys. bonów turystycznych. Z tej puli aktywowanych zostało niemal 72 tys., a 42 tys. bonów rodzice i opiekunowie z regionu zrealizowali całkowicie. Na każde dziecko przypada jeden bon turystyczny, a jego wartość to 500 zł. Stawka bonu jest podwojona, gdy świadczenie wychowawcze jest przyznane na dziecko z orzeczoną niepełnosprawnością. Do tej pory mieszkańcy Opolszczyzny zrealizowali płatności bonem na kwotę przekraczającą 46 mln zł" - powiedział Sebastian Szczurek.

Kto może skorzystać z bonu turystycznego?

W całym kraju rodzice i opiekunowie mają do dyspozycji ponad 4,3 mln bonów, a wartość transakcji zrealizowanych tym bezgotówkowym środkiem przekroczyła w połowie marca 2,1 mld zł. Płatności bonem w Polsce udostępniło ponad 30 tys. podmiotów turystycznych.

Aby skorzystać z bonu turystycznego, wystarczy mieć profil na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Trzeba też aktywować bon. Można to zrobić w dowolnym momencie, np. na kilka dni przed planowanymi feriami czy wakacjami. Bonu nie można wymienić na gotówkę ani na inne środki płatnicze. Świadczenie w formie bonu przysługuje niezależnie od poziomu przychodów rodziców lub opiekunów.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz