Partnerzy portalu
Portugalia: Kara do 20 tys. euro dla lekceważących restrykcje Wprowadzone w Portugalii dwunaste już przedłużenie stanu wyjątkowego przyniosło kilkakrotne zwiększenie wysokości mandatów za nieprzestrzeganie restrykcji/ fot. shutterstock

Portugalia: Kara do 20 tys. euro dla lekceważących restrykcje

Autor: PAP Data: 02 marca 2021 17:03

Wprowadzone od wtorku w Portugalii kolejne, dwunaste już przedłużenie stanu wyjątkowego w związku z pandemią Covid-19 przyniosło kilkakrotne zwiększenie wysokości mandatów za nieprzestrzeganie restrykcji przeciwepidemicznych. Maksymalna kara dla firm wynosi już 20 tys. euro.

Jak wynika z opublikowanego w dzienniku ustaw rządowego dekretu, mandaty dla osób fizycznych lekceważących przepisy sanitarne zwiększono pięciokrotnie, z kwoty 200 euro do 1000 euro.

Obywatele, jak twierdzi portugalska policja, najczęściej są karani za brak maseczki ochronnej w miejscu publicznym, a także za przemieszczanie się podczas weekendów pomiędzy powiatami.

Drastyczny wzrost kar, bo aż 10-krotny, nastąpił w przypadku podmiotów gospodarczych ignorujących restrykcje epidemiczne podczas stanu wyjątkowego. Od wtorku ich wysokość wzrosła z 2000 do 20 tysięcy euro.

W lutym premier Antonio Costa zapowiadał, że wydłużeniu do 16 marca stanu wyjątkowego będzie towarzyszył znaczący wzrost kar za lekceważenie obostrzeń sanitarnych. Tłumaczył, że decyzja taka jest środkiem prewencyjnym, który "ma stanowić przestrogę dla innych".

We wtorek rząd Costy ogłosił, że istnieje możliwość wydłużenia stanu wyjątkowego do początku kwietnia. Zaznaczył, że jest też mało prawdopodobne, aby zajęcia w placówkach oświatowych mogły zostać przywrócone przed Wielkanocą.

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz