×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Portugalia luzuje obostrzenia, otwiera dyskoteki i bary
Wraz z nową fazą luzowania władze portugalskie wydały zgodę m.in. na wznowienie pracy przez dyskoteki, bary oraz inne lokale nocnej rozrywki/ fot. Unsplash.com

Portugalia luzuje obostrzenia, otwiera dyskoteki i bary

Autor: PAP Data: 01 października 2021 14:54 | Aktualizacja: 01 października 2021 15:03

Portugalia weszła w najbardziej zaawansowaną fazę luzowania obostrzeń sanitarnych obowiązujących od marca 2020 r. w związku z Covid-19. Rząd zgodził się na wznowienie pracy przez dyskoteki i bary, a także zniósł szereg restrykcji przeciwepidemicznych.

Portugalskie media w związku z luzowaniem obostrzeń 1 października nazywają piątek "dniem oswobodzenia". Przypominają, że zgodnie z nowymi przepisami do minimum została zredukowana liczba placówek, w których niezbędne jest noszenie masek ochronnych.

Nakaz posiadania założonej na twarz maski ma dotyczyć osób przebywających wewnątrz placówek medycznych i ośrodków opiekuńczych, wewnątrz urzędów, a także placówek kultury i rozrywki oraz sklepów o powierzchni handlowej powyżej 400 m kw. i szkół.

Portugalia - znoszenie obostrzeń

Generalna Dyrekcja Zdrowia (DGS) w Lizbonie ogłosiła, że od 1 października w placówkach oświatowych na terenie Portugalii maski obowiązują jedynie wewnątrz sal lekcyjnych.

Wraz z nową fazą luzowania władze portugalskie wydały też zgodę na wznowienie pracy przez dyskoteki, bary oraz inne lokale nocnej rozrywki.

Portugalii nie obowiązują też limity na obecność kibiców w obiektach sportowych. Wejście do nich możliwe jest jednak po przedstawieniu certyfikatu o przebytych szczepieniach na Covid-19 lub negatywnego testu.

W kraju dotychczas potwierdzono ponad 1 mln przypadków zakażenia koronawirusem, zmarło 17,9 tys. chorych na Covid-19. We wrześniu notowane były najniższe od maja liczby dziennych zakażeń - na poziomie około 400.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz