Partnerzy portalu
Portugalia znosi nakaz przedstawiania certyfikatów Covid w restauracjach
Portugalia znosi nakaz przedstawiania certyfikatów Covid w restauracjach; fot. shutterstock

Portugalia znosi nakaz przedstawiania certyfikatów Covid w restauracjach

Autor: PAP Data: 23 września 2021 16:36

Rząd Portugalii ogłosił w czwartek likwidację nakazu prezentacji dokumentów zaświadczających, że klient nie jest chory na Covid-19. Obowiązywał on od lipca 2021 r.

Jak wynika z zapowiedzi rządu Antonia Costy, zniesienie nakazu prezentacji przez konsumenta paszportu Covid lub testu o negatywnym wyniku na obecność koronawirusa nastąpi z dniem 1 października.

Cytująca rząd Portugalii publiczna telewizja RTP przypomniała, że obowiązujący od lipca 2021 r. nakaz przedstawiania dokumentów dotyczących Covid-19 dotyczył weekendów oraz świąt, czyli dni o największym natężeniu ruchu w placówkach gastronomicznych w tym kraju.

Dodatkowo władze Portugalii zapowiedziały, że od 1 października przestanie obowiązywać nakaz ograniczania liczby gości w restauracjach.

Luzowanie restrykcji w Portugalii

Zgodnie z danymi portugalskiego rządu luzowanie restrykcji wynika ze słabnącej liczby zakażeń koronawirusem w tym 10-milionowym kraju oraz wysokiej liczby zaszczepionych obywateli. Pełny proces szczepień zakończyło tam już prawie 84 proc. populacji, a co najmniej jedną dawkę przyjęło ponad 86 proc.

Według szacunków portugalskich stowarzyszeń gastronomicznych, na które powołuje się RTP, w czasie pandemii Covid-19 na likwidację działalności zdecydowało się blisko 50 proc. działających w tym sektorze przedsiębiorców.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz