×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
POT stawia na promocję obiektów noclegowych
POT wskazała, że ich celem jest promocja obiektów noclegowych i organizatorów turystycznych, świadczących usługi w najwyższych normach bezpieczeństwa i jakości./ fot. shutterstock

POT stawia na promocję obiektów noclegowych

Autor: PAP Data: 21 kwietnia 2021 15:14

Rusza certyfikacja podmiotów turystycznych, realizujących Polski Bon Turystyczny - informuje Polska Organizacja Turystyczna.

  • Jak podkreśla POT, bezpieczeństwo zarówno w całym kraju, jak i w poszczególnych obiektach, będzie na pierwszym miejscu wśród pytań stawianych przez turystów podczas wyboru celów podróży, obiektów i usług turystycznych.
  • Ludzie chcą być pewni, że podróże to bezpieczna i rozsądna opcja.
  • Podniesienie zaufania do polskiej oferty jest dziś bardzo ważne dla turystów krajowych i rodzin planujących wypoczynek z Polskim Bonem Turystycznym.

Oddział ds. obsługi i promocji Polskiego Bonu Turystycznego rozpoczął realizację projektu, którego celem jest pomoc w ponownym uruchomieniu i poprawie sytuacji sektora turystycznego. "Jego zadaniem jest także promocja obiektów noclegowych oraz organizatorów turystyki, którzy w trakcie realizacji usług opłacanych bonem profesjonalnie prowadzą swoją działalność, świadczą usługi turystyczne na wysokim poziomie i dbają o bezpieczeństwo podróżnych" - wskazano.

Jak podkreślono, do projektu zaproszeni są wszyscy przedsiębiorcy turystyczni oraz organizacje pożytku publicznego, które świadczą usługi hotelarskie lub są organizatorami imprez turystycznych i są zarejestrowane w programie Polski Bon Turystyczny.

"Cały czas pracujemy nad tworzeniem skutecznych protokołów i planów działania, które zoptymalizują wspólne wysiłki branży na rzecz odbudowy sektora. Wśród nich są także rozwiązania, za pomocą których chcemy dać podmiotom turystycznym zestaw narzędzi do zapewnienia bezpieczeństwa ich pracownikom i podróżnym" - wskazała wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej Anna Salamończyk-Mochel.

Dodała, że projekt Certyfikacja Podmiotów Turystycznych został stworzony po to, aby wyróżnić te podmioty, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju turystyki krajowej i których działania mogą być wzorem do stworzenia wspólnych zasad i Katalogu Dobrych Praktyk dla całej branży. "Certyfikaty pomogą też podróżnym rozpoznać miejsca, które oferują bezpieczny wypoczynek" - oceniła.

Jak dodała, projekt certyfikacji podmiotów turystycznych opiera się na dwóch działaniach. Pierwszym z nich jest samoocena - wszystkie podmioty turystyczne, które chcą wziąć udział w certyfikacji, powinny zarejestrować się do projektu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej certyfikat.pot.gov.pl

W tym etapie przedsiębiorcy samodzielnie potwierdzają stosowanie dobrych praktyk podczas realizacji programu Polski Bon Turystyczny, związanych m.in. z bezpieczeństwem, higieną, udogodnieniami dla dzieci oraz współpracą z innymi podmiotami i instytucjami turystycznymi. Zgłoszenia do tej części programu są przyjmowane od kwietnia do maja 2021 roku - wskazała.

Organizacja wskazuje, że podmioty turystyczne, które zgłoszą swój udział w autocertyfikacji oraz zostaną zaproszone przez nią do projektu, zakwalifikują się do kolejnego etapu, który odbędzie się w formie bezpośrednich wizyt i spotkań z przedsiębiorcami.

Ten etap jest planowany od maja do listopada 2021 roku. Każdemu podmiotowi, który zgłosi się do projektu, weźmie udział w obydwu działaniach i będzie realizował program Polski Bon Turystyczny według wysokich standardów i norm bezpieczeństwa, zostanie przyznany Certyfikat Dobrych Praktyk - podano.

Dodano, że uczestnicy projektu uhonorowani certyfikatem zostaną dodatkowo wyróżnieni w publikacji Katalog Dobrych Praktyk, oznaczeni na mapie bezpiecznych obiektów realizujących usługi z użyciem Polskiego Bonu Turystycznego oraz otrzymają prawo do korzystania z logo certyfikatu w celu promocji swojego obiektu i komunikacji świadczonych usług. Uzyskanie certyfikatu jest bezpłatne - czytamy.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz