Partnerzy portalu
Pozew gastro przeciwko Skarbowi Państwa - ostatni moment na dołączenie W sprawie pozwu Izba Gospodarcza Gastronomii Polskiej podpisała umowę z Kancelarią Adwokacko – Radcowską DUBOIS i Wspólnicy /fot. shutterstock

Pozew gastro przeciwko Skarbowi Państwa - ostatni moment na dołączenie

Autor: EJ; horecatrends.pl Data: 14 września 2021 13:22

Do 18 września można przyłączyć się do pozwu zbiorowego przedsiębiorców z branży gastronomicznej przeciwko Skarbowi Państwa. O odzyskanie strat spowodowanych wprowadzonymi lockdownami ubiegają się obecnie przedstawiciele ok. 400 lokali gastronomicznych.

W pozwie przeciwko Skarbowi Państwa Izbę Gospodarczą Gastronomii Polskiej  reprezentuje Kancelarią Adwokacko–Radcowską DUBOIS i Wspólnicy. W imieniu wszystkich restauratorów powodem jest Dorota Rydygier - restauratorka z Krakowa, właścicielka Restauracji Voila.

Uczestnikom pozwu chodzi o ustalenie odpowiedzialności za szkody wyrządzone w związku z działaniami i zaniechaniami organów Państwa w okresie tzw. lockdown’ów, wprowadzonych w związku z epidemią koronawirusa.

To największy pozew zbiorowy od czasów I wojny światowej, gdyż łączna suma odszkodowań jakich domagają się wnioskodawcy opiewa na kwotę ponad 207 mln zł. 

IGGP: Kończy się termin przystąpienia do pozwu gastronomii przeciwko Skarbowi Państwa

14 września odbyła się zdalna konferencja Izby Gospodarczej Gastronomii Polskiej oraz Kancelaria Dubois i Wspólnicy.  Jak poinformowali przedstawiciele kancelarii prawnej, obecnie reprezentują oni właścicieli prawie 400 lokali gastronomicznych.  Do pozwu można przystąpić do 18 września. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz