Partnerzy portalu
Poziom tysiąca zakażeń już za dwa tygodnie?
Szef MZ ocenił, że dynamika zakażeń w ostatnich kilku dniach jest bardzo wysoka /fot. PTWP

Poziom tysiąca zakażeń już za dwa tygodnie?

Autor: PAP Data: 08 września 2021 15:20 | Aktualizacja: 08 września 2021 15:31

Przekroczyliśmy barierę 500 nowych zakażeń dziennie. Jeśli dynamika by się utrzymała, poziom tysiąca zakażeń nie nastąpi pod koniec września, ale w najbliższych dwóch tygodniach – przewiduje minister zdrowia Adam Niedzielski

Ministerstwo Zdrowia poinformowało 8 września, że badania potwierdziły 533 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 11 osób z COVID-19. W porównaniu z danych z ubiegłej środy o 167 osób wzrosła liczba nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Z kolei dwa tygodnie temu, 25 sierpnia, resort zdrowia informował o 234 nowych przypadkach zakażeń.

"Wysoka dynamika zakażeń"

Szef MZ ocenił, że dynamika zakażeń w ostatnich kilku dniach jest bardzo wysoka.

- Przekroczyliśmy barierę 500 zakażeń dziennie i jeśli dynamika by się utrzymała, należy oczekiwać, że poziom jednego tysiąca nie będzie realizowany pod koniec września, ale w ciągu najbliższych dwóch tygodni - przekazał Niedzielski.

Podkreślił też, że w szpitalach nie mamy zwiększonego napływu pacjentów. - Teraz to będzie naszym głównym obszarem zainteresowania - oświadczył szef resortu zdrowia.

MZ poinformowało w środę, że w szpitalach przebywa 588 chorych z COVID-19, w tym 66 pacjentów jest podłączonych do respiratorów. Tydzień temu, 1 września, hospitalizowanych było 475 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 25 sierpnia - 374. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz