Partnerzy portalu
Pracodawcy chcą wiedzieć, kto jest zaszczepiony przeciw Covid-19 80 proc. pracodawców chce wiedzieć, kto w firmie jest zaszczepiony przeciw Covid-19 /fot. shutterstock

Pracodawcy chcą wiedzieć, kto jest zaszczepiony przeciw Covid-19

Autor: PAP Data: 10 sierpnia 2021 15:20

Większość, bo aż 80 proc. przedsiębiorców uważa, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji ilu pracowników jego firmy, a także kto konkretnie, jest zaczepiony przeciw Covid-19 – wynika z badania, które na zlecenie Konfederacji Lewiatan przeprowadził CBM Indicator.

Większość przedsiębiorców (80 proc.) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji ilu pracowników jego firmy zostało zaczepionych. 20 proc. pracodawców jest temu przeciwne - informuje Konfederacja Lewiatan.

Pracodawcy chcą wiedzieć, kto jest zaszczepiony przeciw Covid-19

O tym ilu pracowników zostało zaszczepionych chce wiedzieć 85 proc. średnich firm, 79 proc. małych oraz 70 proc. dużych.

Zdecydowana większość przedsiębiorców (80 proc.) zgadza się ze stwierdzeniem, że pracodawca powinien mieć dostęp do informacji, którzy konkretnie pracownicy są zaszczepieni. 20 proc. badanych nie chce mieć takiej wiedzy.

O tym, którzy konkretnie pracownicy zostali zaszczepieni, chce być poinformowane 84 proc. średnich firm, 78 proc. małych i 72 proc. dużych.

Z badania wynika, że 68 proc. pracodawców spodziewa się jesienią twardego lockdownu. Tyle samo nie wierzy, że ograniczenia, które prawdopodobnie pojawią się jesienią nie zagrożą działaniu firm.

65 proc. pracodawców uważa, że ich firmy są przygotowane do ewentualnych ograniczeń, które mogą zostać wprowadzone jesienią.

Cykliczne badanie nastrojów przedsiębiorców "Indeks Biznesu" przeprowadził w sierpniu br., na reprezentatywnej próbie przedsiębiorców, CBM Indicator na zlecenie Konfederacji Lewiatan. 

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz