×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Pracownicy gastronomii odchodzą. Znajdują zatrudnienie w innej branży
Pracownicy gastronomii w Holandii odchodzą do pracy w publicznych przychodniach/fot. shutterstock

Pracownicy gastronomii odchodzą. Znajdują zatrudnienie w innej branży

Autor: PAP Data: 28 stycznia 2022 15:56

Mimo, że w Holandii mogą już działać restauracje, to jednak wiele z nich pozostaje zamkniętych z powodu braku personelu. Restauratorzy skarżą się, że publiczne przychodnie odbierają im pracowników.

W czasie lockdownu wielu pracowników sektora gastronomicznego zmieniło zajęcie. GGD oferuje szczególnie korzystne stawki - 23 euro za godzinę.

"Nie mogę przebić stawki, którą płaci GGD" - mówi dziennikowi "De Telegraaf" Tom Freriks, właściciel restauracji De Vier Seasons w Lisse w zachodniej części kraju.

Wyjaśnia, że jest zmuszony ograniczyć liczbę stolików oraz zamykać restaurację wcześniej, co przekłada się na mniejsze obroty. Ze względu na problemy z pozyskaniem pracowników niektóre restauracje w stolicy ciągle pozostają zamknięte.

"Restauracje zaczynają pracować i chcą zacząć spłacać długi, jednak, ze względu na brak personelu będzie to trudne" - informuje Dirk Beljaarts, dyrektor organizacji branży gastronomicznej Koninklijke Horeca Nederland.

Już przed pandemią, w czwartym kwartale 2019 roku, liczba wakatów w gastronomii wynosiła ponad 23 tys. W trzecim kwartale 2021 roku liczba ta wzrosła do ponad 34 tys.

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz