×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Premier: chcę zamrożenia kosztów emisji CO2 na poziomie 30 euro za tonę
Premier Morawiecki zaapewnił. że chce zamrożenia kosztów emisji CO2 na poziomie 30 euro za tonę/PAP/Maciej Kulczyński

Premier: chcę zamrożenia kosztów emisji CO2 na poziomie 30 euro za tonę

Autor: PAP Data: 29 sierpnia 2022 14:22

Chcę, aby koszty emisji CO2 w systemie handlu emisjami EU ETS zostały zamrożone na dwa lata na poziomie 30 euro za tonę - zapewnił premier Mateusz Morawiecki w Paryżu, przed rozmowami z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem.

Morawiecki: chcę zamrożenia kosztów emisji CO2 na poziomie 30 euro za tonę

"Chcę zaproponować, aby na najbliższe dwa lata ceny ETS były zafiksowane, np. na poziomie 30 euro lub by mogły się poruszać w jakimś wąskim przedziale cenowym wokół 30 euro. Dałoby to więcej oddechu obywatelom całej Europy" - mówił Morawiecki na konferencji prasowej.

Zapewnił, że chce zaproponować prezydentowi Francji, "aby ten system, który w normalnych warunkach działa, lepiej lub gorzej (...) został w tych czasach nadzwyczajnych przebudowany". Ceny energii elektrycznej z dostawą w przyszłym roku są dziś "szalone" - oświadczył.

Drugi mechanizm, który chce zaproponować, to zmiana zasady, że to cena krańcowa wyznacza cenę energii elektrycznej na rynku. "Wiemy, że w takiej sytuacji nasi obywatele cierpią bardzo wysokie ceny, cierpią na skutek kryzysu wywołanego na Wschodzie" - stwierdził Morawiecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz