Partnerzy portalu
Premier: jesteśmy lepiej przygotowani na kolejną falę epidemii
Premier podkreślił, że musimy zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest kolejna fala koronawirusa/ fot. PTWP

Premier: jesteśmy lepiej przygotowani na kolejną falę epidemii

Autor: PAP Data: 16 września 2021 16:09 | Aktualizacja: 16 września 2021 16:29

Trzeba zmierzyć się z kolejną falą epidemii Covid-19, na szczęście dzięki szczepionkom, jesteśmy na nią lepiej przygotowani - zapewnił premier Mateusz Morawiecki.

"Przed nami druga jesień, podczas której musimy zmierzyć się z wyzwaniem, jakim jest kolejna fala koronawirusa. Na szczęście, dzięki szczepionkom, jesteśmy na nią lepiej przygotowani. Utrzymujemy w stanie gotowości infrastrukturę medyczną, zabezpieczyliśmy niezbędną ilość szczepionek, uzupełniliśmy zapasy środków dezynfekcji i higieny w szkołach oraz magazynach Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych" - napisał Morawiecki na Facebooku.

Premier podkreślił też, że "we współpracy z wojewodami jesteśmy gotowi na ponowne otwarcie szpitali tymczasowych" oraz "stale udoskonalamy nasze procedury tak, by kolejna fala zachorowań w jak najmniejszym stopniu dotknęła gospodarkę"

Posiedzenie Rady Medycznej

"Wszystkie te kwestie omawiamy na dzisiejszym posiedzeniu Rady Medycznej. Jesteśmy na posterunku - dla bezpieczeństwa Polaków" - napisał premier.

Resort zdrowia podał w czwartek, że badania potwierdziły 722 nowe zakażenia koronawirusem, zmarło 10 osób z COVID-19. Tydzień temu, 9 września, resort informował o 510 zakażeniach, a dwa tygodnie temu, 2 września - o 390.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz