×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Priorytet dla Ukraińców w urzędach pracy
Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg /www.gov.pl

Priorytet dla Ukraińców w urzędach pracy

Autor: MB Data: 27 lutego 2022 15:52 | Aktualizacja: 28 lutego 2022 08:27

Marlena Maląg, Minister Rodziny i Polityki Społecznej przeprowadziła wideokonferencję z przedstawicielami wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy. Rozmawiano o koordynacji działań urzędów i wsparciu obywateli Ukrainy przybywających aktualnie do Polski.

Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg przeprowadziła wideokonferencję z przedstawicielami wojewódzkich i powiatowych urzędów pracy.

- Koordynujemy działania i przekazujemy urzędom pracy konieczne informację, żeby proces zatrudnienia przebiegał w sposób płynny, w oparciu o przygotowane nowe rozwiązania – zapewnia minister Marlena Maląg.

Przedstawiciele urzędów pracy usłyszeli, że obecnie najważniejsze zadanie dla państwa Polskiego to właściwe przygotowanie się do udzielenia wsparcia humanitarnego dla obywateli Ukrainy ale również maksymalne ułatwienie im możliwości podejmowania pracy. Urzędy pracy mogą liczyć na pełne wsparcie Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej w realizacji ww. pomocy.

Minister Marlena Maląg zwróciła się do dyrektorów Wojewódzkich i Powiatowych Urzędów Pracy, aby wszelkie kwestie administracyjne związane z legalizacją zatrudnienia obywateli Ukrainy załatwiane w urzędach pracy rozpatrywać priorytetowo, poza kolejnością i bez zbędnej zwłoki.

Pracownicy urzędów pracy wyrazili swoją pełną gotowość do udzielania wsparcia obywatelom Ukrainy. W tym celu podjęte zostały już stosowne przygotowania w zakresie organizacji pracy urzędów oraz informowania społeczności lokalnej i pracodawców o potrzebie włączenia się w działania pomocowe.

Minister przekazała informację o ogłoszonym Konkursie ofert w ramach Resortowego Programu Aktywizacyjnego dla Cudzoziemców.

Celem programu jest aktywizacja zawodowa i integracja społeczna cudzoziemców, którzy opuścili swój kraj w obawie o utratę zdrowia lub życia w związku z trwającym konfliktem zbrojnym. Wsparciem objęte zostaną osoby ewakuowane do Polski w ramach rządowego wsparcia sojuszników z Afganistanu, a także mieszkańcy pogrążonej w wojnie Ukrainy – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

O dofinansowanie projektów skierowanych do cudzoziemców mogą ubiegać się samorządy, organizacje pozarządowe i instytucję rynku pracy. Na ich realizację Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przeznaczy do 40 mln zł.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz