×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Procedury zatrudnienia Ukraińców zostaną uproszczone
Marlena Maląg zapowiedziała uproszczenie procedury zatrudnienia pracowników z Ukrainy / fot. PAP/Piotr Nowak

Procedury zatrudnienia Ukraińców zostaną uproszczone

Autor: PAP Data: 01 marca 2022 09:04

Uproszczenie procedury zatrudnienia pracowników ukraińskich zapowiedziała podczas nadzwyczajnego posiedzenia prezydium Rady Dialogu Społecznego szefowa resortu rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

"Partnerzy społeczni, w tym Konfederacja Lewiatan, mówili jednym głosem w sprawie pomocy dla Ukrainy, podkreślając znacznie skoordynowania wszystkich działań" - poinformowała Konfederacji Lewiatan po nadzwyczajnym posiedzeniu prezydium RDS.

Rząd pomoże Ukraińcom w podjęciu pracy

Jak wyjaśnia organizacja, podczas posiedzenia minister Maląg mówiła o działaniach już podjętych w ramach pomocy dla obywateli Ukrainy oraz koordynacji różnych przedsięwzięć. Według Konfederacji Lewiatan rząd chciałby priorytetowo potraktować dostęp do rynku pracy dla obywateli Ukrainy, aby nie uzależniali się od pomocy społecznej, ale integrowali ze społeczeństwem dzięki aktywności na rynku pracy.

Szefowa MRiPS zapowiedziała - zaznaczono w komunikacie - że w specjalnej ustawie planuje się m.in. uproszczenie procedury zatrudnienia pracowników ukraińskich poprzez odejście od formalizacji zatrudnienia na rzecz wyłączenia przepisów biurokratycznych i tylko notyfikacji zatrudnienia w urzędzie pracy. Minister poinformowała także o projekcie grantowym dla urzędów pracy i agencji zatrudnienia na wsparcie obywateli Ukrainy przyjeżdzających do Polski, które ministerstwo już uruchomiło - dodano.

"Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej planuje uzyskanie zgody KE na wykorzystanie oszczędności Europejskiego Funduszu Społecznego ze starej perspektywy na finansowanie projektów pomocy dla obywateli Ukrainy" - przekazała Konfederacja Lewiatan.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz