Partnerzy portalu
Przedsiębiorcy boją się pandemii. Apelują: szczepmy, nawet przymusowo Apel przedsiębiorców ws. szczepień; fot. unsplash.com

Przedsiębiorcy boją się pandemii. Apelują: szczepmy, nawet przymusowo

Autor: money.pl Data: 21 lipca 2021 10:25

Na razie rząd straszy lockdownem, ale programu szczepień nie zmienia. Mimo apeli przedsiębiorców, także z branży HoReCa.

Adam Ringer, właściciel sieci kawiarni Green Cafe Nero, przyznaje na łamach money.pl, że presja na szczepienia powinna być większa.

- To powinna być metoda kija i marchewki. Brak wpuszczania do lokali niezaszczepionych byłoby tu dobrym rozwiązaniem. Musimy zrobić wszystko, by liczbę szczepionych zwiększyć - mówi biznesmen.

Szczepienia lepsze niż lockdown

Co może być i kijem, i marchewką? Model francuski, czyli: chcesz wejść do pubu, restauracji, fryzjera, galerii handlowej? Pokaż, że jesteś zaszczepiony albo masz negatywny wynik testu na COVID-19. Ringer przyznaje, że może to dla niego rodzić dodatkowe problemy logistyczne, bo ktoś będzie musiał sprawdzić certyfikat szczepienia, ale i tak jest to lepsze niż lockdown.

Szczepić za wszelką cenę

Podobnego zdania są organizacje pracodawców. Najpierw modelu francuskiego zaczęła domagać się Federacja Przedsiębiorców Polskich, która zrzesza takie firmy jak PKO BP, Budimex czy Coca-Cola. Szybko dołączyli się kolejni. W niedzielę komunikat wydała Rada Przedsiębiorczości, która zrzesza największe polskie organizacje biznesowe: Konfederację Lewiatan, Polską Radę Biznesu czy Pracodawców RP. W sumie reprezentują przedsiębiorstwa zatrudniające miliony Polaków. Przekaz: szczepić za wszelką cenę.

Więcej na money.pl.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • Anton

    To nie przedsiębiorcy apelują o szczepienie, apeluje ADAM RINGER !
  • qqle

    Jako przedsiębiorca, nie zalecam szczepień zdrowym i młodym, a tej kawiarni nie odwiedzę ani ja ani nikt z mojej 135 osobowej załogi 😂