Partnerzy portalu
Przedsiębiorcy mogą już rozliczać się z Tarczy Finansowej Przedsiębiorcy mogą już rozliczać się z Tarczy Finansowej PFR 2.0; fot. shutterstock

Przedsiębiorcy mogą już rozliczać się z Tarczy Finansowej

Autor: propertynews.pl Data: 22 listopada 2021 09:33

Przedsiębiorcy mogą już rozliczać się z Tarczy Finansowej PFR 2.0: małe i średnie firmy od 18 listopada 2021 r. do 15 stycznia 2022 r., a mikrofirmy od 19 stycznia do 28 lutego 2022 r. PKO BP opublikował wskazówki dla swoich klientów.

Kwota wskazana w oświadczeniu o rozliczeniu nie musi równać się kwocie, która podlega zwrotowi do PFR. Jeśli przedsiębiorca częściowo spłacił subwencję przed terminem złożenia oświadczenia o rozliczeniu, powinien samodzielnie pomniejszyć kwotę wskazaną w oświadczeniu o wartość wszystkich dokonanych zwrotów w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0.

Mikrofirmy - zasady rozliczenia

Całkowite umorzenie subwencji finansowej otrzymają mikrofirmy, które łącznie spełnią oba warunki: nieprzerwane utrzymanie działalności gospodarczej do 31 grudnia 2021 r. oraz utrzymanie średniego poziomu zatrudnienia w 2021 r. w porównaniu do liczby pracowników, na których mikrofirma otrzymała subwencję.

PFR sprawdzi te warunki automatycznie na podstawie danych z ZUS, dlatego przedsiębiorca nie załącza do wniosku żadnych dokumentów i zaświadczeń.
Formularz oświadczenia o rozliczeniu dla mikrofirm zawiera numer rachunku, na który przedsiębiorca może wpłacić pieniądze z subwencji, jeśli chce je zwrócić przed wydaniem decyzji przez PFR. Spłaty przed dniem wydania decyzji przez PFR pomniejszają saldo subwencji do umorzenia

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz