×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Przedsiębiorcy organizują fundusz pomocy Ukrainie
Polscy przedsiębiorcy chcą powołać fundusz pomocy Ukrainie/fot. unsplash.com/Elena Mozhvilo

Przedsiębiorcy organizują fundusz pomocy Ukrainie

Autor: AS Data: 28 lutego 2022 11:29

Krajowa Izba Gospodarcza oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza planują wspólnie zainicjować powołanie Funduszu Pomocy Ukrainie. Zapraszają do współpracy inne organizacje biznesowe.

Krajowa Izba Gospodarcza i Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza (która jest członkiem KIG) zapraszają inne organizacje przedsiębiorców do wspólnej inicjatywy – powołania Funduszu Pomocy Ukrainie.

Celem miałaby być koordynacja pomocy humanitarnej dla naszych sąsiadów z Ukrainy, którzy zmagają się z brutalną rosyjską agresją. - Podzielmy się tym wspólnym dorobkiem polsko-ukraińskiej współpracy gospodarczej. Bądźmy solidarni z Ukrainą i jej obywatelami w trudnym dla nich czasie – informują inicjatorzy akcji.

- Chodzi o to, by środki z akcji pomocowych różnych organizacji biznesowych trafiały na jedno konto – mówi Dariusz Szymczycha, wiceprezes Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Korzyści z takiego rozwiązania jest wiele – po pierwsze dzięki efektowi skali pomoc może być skuteczniejsza (chociażby poprzez hurtowe zakupy po korzystniejszych cenach) po drugie minimalizuje to ryzyko niepotrzebnego dublowania się pomocy.

Cały materiał dostępny na wnp.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz