×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Regionalizacja obostrzeń? Trwają konsultacje z branżami
W resorcie prowadzone są konsultacje z branżami odnośnie możliwych obostrzeń/ fot. PTWP

Regionalizacja obostrzeń? Trwają konsultacje z branżami

Autor: PAP Data: 27 września 2021 09:53 | Aktualizacja: 27 września 2021 10:13

Ministerstwo Rozwoju i Technologii jest przygotowane na regionalizację obostrzeń w razie wzrostu zachorowań w czwartej fali pandemii - powiedziała wiceminister rozwoju i technologii Olga Semeniuk.  Dodała, że prowadzone są w tej sprawie konsultacje z branżami.

"Jeśli chodzi o czwartą falę, to jesteśmy gotowi na model regionalizacji, który wydaje się najbardziej preferencyjny, ale jest uzależniony od liczby zakażeń na daną liczbę mieszkańców w regionach. Jeżeli zostanie on wprowadzony przez Radę Medyczną i Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, to protokoły bezpieczeństwa mamy zaktualizowane i gotowe do wdrożenia" - powiedziała Semeniuk na antenie Polskiego Radia 24. 

Dodała, że cały czas prowadzone są w resorcie konsultacje z branżami odnośnie możliwych obostrzeń wprowadzanych w razie wzrostu zakażeń w czwartej fali pandemii.

Rząd obawia się czwartej fali pandemii

"Czekamy również na różnego rodzaju uwagi dotyczące protokołów bezpieczeństwa od branż. Ostatnio spotkałam się z branżą basenową, która takie uwagi zgłaszała, więc będziemy je aktualizować na bieżąco" - stwierdziła wiceminister.

Z wypowiedzi wiceminister wynika, że czwarta fala pandemii budzi niepewności dotyczącą ostatniego kwartału i funkcjonowania w tym roku gospodarki. Zaznaczyła jednocześnie, że wszystko będzie zależało od liczby zakażeń. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz