Partnerzy portalu
Rejestracja na EEC 2022 tylko dziś do 15.00. Zapraszamy! EEC 2022. To już ostatnie godziny rejestracji /fot. PTWP

Rejestracja na EEC 2022 tylko dziś do 15.00. Zapraszamy!

Autor: MB Data: 22 kwietnia 2022 11:40

25-27 kwietnia odbędzie się 14. edycja Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Przed nami blisko sto pięćdziesiąt debat, trzy dni pełne dyskusji, prezentacji i wymiany doświadczeń. Dzisiaj do godziny 15.00 można zarejestrować swój udział stacjonarny w tym wydarzeniu.

To ostatnie godziny rejestracji na Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) w Katowicach. Do godziny 15.00 można zarejestrować swój udział stacjonarny. Rejestracja na miejscu w trakcie wydarzenia nie będzie możliwa.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Europejski Kongres Gospodarczy (EEC) w Katowicach to największa impreza biznesowa w Europie Środkowej, Agenda 14. edycji  przeszła gruntowną zmianę. Pojawiły się w niej nowe sesje poruszające najbardziej aktualne zagadnienia związane z sytuacją w Ukrainie. Program obejmuje blisko 150 debat, prezentacji i wystąpień, które rozwijają pięć głównych nurtów tematycznych: wojna w Europie, plan dla Ukrainy; zielona transformacja i odbudowa gospodarki; globalny handel i geopolityka; digitalizacja; nauka i kompetencje w zmieniającym się świecie. 

AGENDA EEC 2022

– Podjęliśmy decyzję o aktualizacji tegorocznego programu, dopasowując go do bezprecedensowego wyzwania, wobec którego stanęła Europa. Kwietniowy Kongres będzie okazją do omówienia kluczowych problemów związanych z sytuacją w Ukrainie, a wnioski z dyskusji mogą stać się fundamentem tworzenia planów na najbliższą przyszłość i tych długoterminowych – mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP, inicjator i organizator Europejskiego Kongresu Gospodarczego. 

Zapraszamy na cały kongres, a szczególnie na debaty dotyczące rynku spożywczego: „Zrównoważona produkcja żywności" oraz „Nowy konsument na rynku spożywczym”.

ZAREJESTRUJ SIĘ

Zrównoważona produkcja żywności

Debata „Zrównoważona produkcja żywności” odbędzie się 27 kwietnia 2022 roku w godzinach 11:30-13:00 w ramach EEC 2022 w Katowicach.

Podczas dyskusji porozmawiamy m.in. o unijnej strategii „Od pola do stołu”. Jaki może być jej spodziewany wpływ na polski sektor spożywczy? Nie jest tajemnicą, że część organizacji rolniczych i branżowych ma poważne wątpliwości na temat konsekwencji wprowadzenia Zielonego Ładu dla Polski. Czy pandemia i wojna w Ukrainie nie powinny opóźnić wdrażania tych ogromnych zmian czy też jest to właśnie dobry moment na przyspieszenie zielonej transformacji?

Poruszymy także tematykę rolnictwa zrównoważonego i ekologicznego oraz fairtrade – czy jest to nowe must have produkcji spożywczej? Czy produkcja ekologiczna lub bardziej zrównoważona może być dziś opłacalna ekonomicznie? Czy pandemia i inflacja nie zatrzymają rozwoju rynku ek0-żywności w Polsce? Porozmawiamy także o gospodarce cyrkularnej w branży spożywczej. 

Nie zabraknie także odniesień do aktualnej sytuacji rynkowej. Sektor spożywczy mierzy się z olbrzymim wzrostem kosztów energii, pracy i opakowań, a rosyjska agresja na Ukrainę dodatkowo podnosi ceny wielu surowców. Z drugiej strony ponad dwa mln uchodźców z Ukrainy, które napłynęły do Polski mogą być szansą dla sektora spożywczego, zarówno jako nowi konsumenci, jak również pracownicy.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz