Partnerzy portalu
Rekord zakażeń koronawirusem na Węgrzech. Rząd zakazał zwalniania się pracownikom służby zdrowia Dekret nie dotyczy wypowiedzeń ze skutkiem natychmiastowym/ fot. Unsplash

Rekord zakażeń koronawirusem na Węgrzech. Rząd zakazał zwalniania się pracownikom służby zdrowia

Autor: PAP Data: 19 listopada 2021 10:18

Rząd Węgier zakazał zatrudnionym w służbie zdrowia i organach porządkowych zwalniania się z pracy. Odnośny dekret ukazał się w Monitorze Węgierskim w nocy z czwartku na piątek. W ciągu ostatniej doby liczba nowych zakażeń koronawirusem na Węgrzech osiągnęła rekordową wysokość.

"Sytuacja jest taka, że trzeba sobie uświadomić: w niektórych branżach nie można odejść z pracy" - oznajmił w piątek premier Viktor Orban w Radiu Kossuth.

Dekret obowiązuje od 19 listopada. Nie dotyczy wypowiedzeń ze skutkiem natychmiastowym.

Orban podkreślił, że Węgry są "po szyję w czwartej fali" pandemii i wszyscy, którzy się jeszcze nie zaszczepili przeciw koronawirusowi, narażają własne życie. Zaznaczył, że gdyby wszyscy byli zaszczepieni, nie doszłoby do czwartej fali lub "byłaby to tylko falka". Wyraził też przekonanie, że "nie da się uniknąć, by w końcu wszyscy się zaszczepili".

Najwięcej nowych zakażeń od początku pandemii

W ciągu ostatniej doby na Węgrzech zanotowano najwięcej nowych zakażeń koronawirusem od początku pandemii: 11 289. Jest to więcej niż w szczycie trzeciej fali w marcu.

Zmarło też 135 chorych na Covid-19, podnosząc łączną liczbę śmiertelnych ofiar tej choroby od początku pandemii do prawie 33 tys.

Na Węgrzech zaszczepiło się dotąd przeciw koronawirusowi obiema dawkami 5 mln 789 tys. osób, czyli niecałe 60 proc. ludności. Trwa podawanie trzeciej dawki, którą przyjęło dotąd 1 mln 765 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz