Partnerzy portalu
Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią Adam Niedzielski, minister zdrowia zapewnia, że restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią/ fot. PTWP

Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią

Autor: PAP Data: 25 listopada 2021 13:44

Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią. Mamy bardziej skuteczne instrumenty reagowania np. szczepienia lub lepiej zorganizowaną służbę zdrowia – zapewnia szef MZ Adam Niedzielski.

"Rozpatrujemy wszystkie pomysły. Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią" - powiedział na antenie RMF FM Niedzielski. Zdaniem szefa MZ "mamy bardziej skuteczne instrumenty reagowania".

"Teraz jest inaczej, bo mamy szczepienia, mamy lepiej opanowaną organizację systemu opieki zdrowotnej pod względem rozwiązań covidowych" - powiedział. Zaznaczył, że dokonano wielu zakupów sprzętowych.

Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią

Minister Niedzielski przyznał, że rozpatrywane są wszystkie pomysły. "Restrykcje nie są jedyną metodą walki z pandemią" - zaznaczył.

"Były restrykcje. Inaczej społeczeństwo na nie reagowało - było bardziej zdyscyplinowane. Jeżeli obserwujemy to co się dzieje w reakcji na wprowadzane restrykcje historycznie, to proszę sobie przypomnieć, jak wyglądała reakcja na restrykcje w tej pierwszej fali pandemii" - tłumaczył.

Jego zdaniem "wprowadzenie tych restrykcji wtedy i tak spowodowało, że hospitalizacji było więcej niż jest teraz".

Minister zapewnia, że "jesteśmy w innej rzeczywistości". "W rzeczywistości, w której mamy narzędzia o wiele bardziej skuteczne niż restrykcje i dlatego z tych narzędzi korzystamy i na nich się opieramy" - wskazał.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz