Partnerzy portalu
Restrykcje przedłużone o tydzień. Hotele zamknięte do 3 maja Przedłużono lockdownowe restrykcje o tydzień. Hotele zamknięte do 3 maja/ fot. kolaż zdjęć Portalspozywczy.pl

Restrykcje przedłużone o tydzień. Hotele zamknięte do 3 maja

Autor: MB; www.horecatrends.pl Data: 14 kwietnia 2021 10:46

Adam Niedzielski, minister zdrowia, na konferencji prasowej przedłużył obowiązujące restrykcje do 25 kwietnia. Wyjątkiem są hotele i miejsca noclegowe, które mają być zamknięte do 3 maja.

Mamy 21 283 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem z województw - poinformowało Ministerstwo Zdrowia.

- Dziś i wczoraj mieliśmy do czynienia z przyrostem zakażeń. Jednak trzeba wyraźnie powiedzieć, że przyrosty zachorowań w stosunku do zeszłego tygodnia wynikają z niższych wyników w ubiegłym tygodniu spowodowanych świętami. Tendencja w dłuższej perspektywie jest malejąca - mówił podczas konferencji  Adam Niedzielski.

W związku z tym Adam Niedzielski zapowiedział, że obostrzenia przedłużone są o tydzień. Są jednak wyjątki - od poniedziałku 19 kwietnia dzieci wracają do żłobków i przedszkoli.

- Przywracamy możliwość uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Wszystkie pozostałe regulacje i restrykcje będą obowiązywały do niedzieli 25 kwietnia - zapowiedział Adam Niedzielski.

Jest też fatalna wiadomość dla HoReCa:

- Żeby nie było wątpliwości dotyczących majówki, przedłużamy do 3 maja restrykcje dotyczące hoteli i obiektów noclegowych - dodał Adam Niedzielski.

Niedzielski odniósł się także do certyfikatów Covidowych, które miałyby umożliwić korzystanie z zamkniętych obecnie branż, w tym gastronomii czy siłowni.

- Sformułowanie "paszport Covidowy" jest niefortunne. Wolimy mówić o certyfikatach potwierdzających szczepienie - powiedział  minister zdrowia.

Jak stwierdził, certyfikaty już są wydawane wszystkim zaszczepionym drugą dawką w postaci specjalnego kodu QR. 

- Ten system już działa - potwierdził.

Dodał również. że istnieje centralna baza danych osób zaszczepionych. 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz