×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Rusza akcja #OtwartePodlaskie m.in. promującą turystykę przy granicy z Białorusią
Akcja #OtwartePodlaskie promuje turystykę przy granicy z Białorusią/fot. shutterstock

Rusza akcja #OtwartePodlaskie m.in. promującą turystykę przy granicy z Białorusią

Autor: PAP Data: 28 lipca 2022 14:41

Polska 2050 zainaugurowała akcję #OtwartePodlaskie, która ma m.in. wpłynąć na większe zainteresowanie turystów odpoczynkiem w regionie, którego część była objęta przez wiele miesięcy zakazami związanymi z sytuacją na granicy z Białorusią.

Po dziesięciu miesiącach zamknięcia strefy przy tej granicy, od 1 lipca mogą ponownie tam przyjeżdżać m.in. turyści. Z końcem czerwca przestały bowiem obowiązywać przepisy o czasowym zakazie przebywania na terenie 183 miejscowości przy granicy z Białorusią w województwach podlaskim i lubelskim. W Podlaskiem nie można wciąż zbliżać się na mniej, niż 200 metrów, do samej linii granicy.

Rusza akcja #OtwartePodlaskie 

"Przez dziesięć miesięcy mieszkańcy mojego regionu byli pozbawieni możliwości normalnego życia, co doprowadziło do dewastacji życia na wielu płaszczyznach" - mówiła na konferencji prasowej w Białymstoku Katarzyna Poskrobko, liderka struktur Polski 2050 w powiecie hajnowskim.

Wiceprzewodniczący partii, radny sejmiku województwa podlaskiego Maciej Żywno poinformował, że Polska 2050 uruchamia akcję o charakterze społecznym i obywatelskim. Projekt ma promować region, by "pokazać, że Podlaskie może być z powrotem otwarte" ale też skierowany jest do osób takich, jak niepełnosprawni, by wyszli z domów. "Wiemy o tym, że w te wakacje, ze względu na drożyznę Polacy raczej wybierają krótkie pobyty i Podlaskie jest wyjątkowo dobrym miejscem, szczególnie w tej strefie przygranicznej, gdzie na te 2-3 dni można przyjechać i pobyć" - mówił Żywno.

Wymiar promocyjny ma być realizowany oddolnie, poprzez promowanie w mediach społecznościowych hasła #OtwartePodlaskie i zachęcanie odwiedzających region do dzielenia się informacjami, zdjęciami, wskazaniami odwiedzanych miejsc.

"Aby ta wirtualna wizytówka naszego regionu i jego mieszkańców szła w świat i aby promowała nas, niezależnie czy mówimy o - jeszcze trwającym - sezonie letnim, czy przyszłych sezonach zimowych" - wyjaśniał członek zarządu wojewódzkiego Polski 2050 Łukasz Nazarko. Odwołując się do rozmów z przedstawicielami branży turystycznej, mówił, że potrzebują oni teraz czasu i promocji.

"Na czas mamy niewielki wpływ, gdyż strefa została otwarta dopiero w połowie trwającego sezonu, lecz my - promując teraz bardzo mocno tę akcję w mediach społecznościowych (...), możemy nakręcić na nowo zainteresowanie regionem i spowodować przypływ turystów" - przekonywał Nazarko. O regionie mówił, że "na nowo jest otwarty, przyjazny, atrakcyjny i czeka na przyjazd turystów".

Polska 2050 chce też organizować konkretne przedsięwzięcia - rajdy rowerowe, spacery krajoznawcze (pierwszy organizowany jest w sobotę w Puszczy Białowieskiej) czy historyczne, by pobudzać ruch turystyczny, choćby mieszkańców regionu. W wymiarze prospołecznym akcja ma pobudzić również aktywność osób niepełnosprawnych mieszkających w pasie przygranicznym, np. by zechciały wyjść na spacer.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz