Partnerzy portalu
Rząd zamyka duże sklepy, przedszkola i salony urody Trzecia fala pandemii w natarciu. Rza wprowadził kolejne obostrzenia/ fot. shutterstock

Rząd zamyka duże sklepy, przedszkola i salony urody

Autor: MB; www.horecatrends.pl Data: 25 marca 2021 11:40

Mateusz Morawiecki, premier RP, przyznał że Polska znajduje się w najtrudniejszym momencie pandemii. Stąd kolejne obostrzenia. Od soboty zamknięte będą sklepy wielkopowierzchniowe, przedszkola i żłobki a także salony fryzjerskie.

Mateusz Morawiecki podcas konferencji mówił, że  napór trzeciej fali jest niezwykle silny. Dzisiaj mamy zarejestrowany najwyższy wzrost zakażeń, zajętych jest ponad 75 proc. łóżek i ponad 75 proc. łóżek respiratorowych.

Premier Morawiecki  zaapelował, by Wielkanoc spędzić w gronie wyłącznie najbliższej rodziny.

Morawiecki zapelował, że musimy walczyć o zdrowie i życie obywateli oraz miejsca pracy. - Dlatego dzisiaj musimy wprowadzić nowe obostrzenia, by ograniczenie mobilności pozwoliło przerwać łańcuch zakażeń - dodał.

Adam Niedzielski, minister zdrowia mówił w czasie konferencji, że trzecia fala przewyższy to, z czym mieliśmy do czynienia jesienią.


 Decyzją rządu od soboty 27 marca 2021 r. zamknięte zostaną żłobki i przedszkola a także salony urody i fryzjerskie. Sport wyłącznie dla profesjonalistów.

Od soboty zamknięte będą: wielkopowierzchniowe sklepy meblowe i budowlane o powierzchni powyżej 2 tys. mkw. Galerie i sklepy pozostaną zamknięte. 

W miejscach kultu religijnego będzie obowiązywał nowy limit osób, analogicznie jak w przypadku handlu wielkopowierzchniowego - 1 osoba na 20 mkw. 

 

 


 
 

 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz