×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Rządowy zakaz wstępu do kawiarni w czasie pandemii był nielegalny. Jest wyrok z Estonii
Zakaz wstępu do kawiarni w czasie pandemii był nielegalny. Jest wyrok z Estonii/fot. shutterstock

Rządowy zakaz wstępu do kawiarni w czasie pandemii był nielegalny. Jest wyrok z Estonii

Autor: PAP Data: 17 lutego 2023 12:23

Sąd Administracyjny w Tallinie orzekł, że decyzja władz Estonii o zakazie wstępu do zamkniętych kawiarni w związku z pandemią Covid-19 była nielegalna - informuje dziennik Postimees.

Sąd Administracyjny w Tallinie podtrzymał odwołanie właściciela MEM Cafe w sprawie, która wzbudziła w Estonii duże zainteresowanie w okresie obowiązywania ograniczeń związanych z pandemią koronawirusa. Sąd orzekł, że decyzja rządu z wiosny 2021 r. zakazująca klientom korzystania z pomieszczeń kawiarni była niezgodna z prawem - podał estoński dziennik.

Zakaz wstępu do kawiarni w czasie pandemii był nielegalny?

Rząd zakazał używania zamkniętych przestrzeni kawiarni, chyba, że klienci zamawiali tam jedzenie na wynos lub świadczyli usługi kurierskie. Sąd orzekł, że nie istniały wówczas powody do twierdzenia, że pozwolenie na korzystanie z zamkniętych przestrzeni kawiarni doprowadziłoby bezpośrednio do większej liczby zakażeń.

Sąd podkreślił, że biorąc pod uwagę zakres ograniczeń i czas ich obowiązywania, przedstawione powody były zbyt ogólne, a wyjaśnienia niewystarczająco szczegółowe. W orzeczeniu dodano, że sędziowie nie byli w stanie stwierdzić, czy stosowność, konieczność i proporcjonalność ograniczeń zostały wystarczająco ocenione przed ich wprowadzeniem.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz