Partnerzy portalu
Salzburg i Górna Austria chcą wprowadzić całkowity lockdown Całkowity lockdown w Austrii; fot. shutterstock

Salzburg i Górna Austria chcą wprowadzić całkowity lockdown

Autor: PAP Data: 18 listopada 2021 12:33

Górna Austria i Salzburg – regiony w Austrii najbardziej dotknięte pandemią - chcą nałożyć lockdown dla wszystkich mieszkańców.

Thomas Stelzer, starosta krajowy Górnej Austrii ogłosił w czwartek wielotygodniową blokadę dla Górnej Austrii i Salzburga od przyszłego tygodnia, jeśli wcześniej nie dojdzie do ogólnokrajowego zaostrzenia przepisów w walce z pandemią. Jak poinformowały władze Salzburga w komunikacie prasowym, blokada "powinna dotyczyć całej populacji i wpłynąć na wszystkie obszary". Dalsze szczegóły zostaną podane w ciągu dnia.

Austria: Lockdown

"Jeśli nie będzie decyzji o rozpoczęciu lockdownu w skali całej Austrii, Górna Austria i Salzburg zostaną zamknięte od przyszłego tygodnia" - ogłosił Thomas Stelzer (OeVP) w czwartek na forum Landtagu. "Jutro (piątek) powinna nastąpić ogólnokrajowa blokada. (…) Już koordynujemy działania z sąsiednim krajem związkowym i rządem federalnym".

Jak podkreślił Stelzer, "ten absolutnie niezbędny środek (lockdown) jest twardą metodą, która, miejmy nadzieję, pomoże znacząco obniżyć dzienne wskaźniki wzrostu. Poprzednio podejmowane kroki nie okazały się skuteczne ".

O tym, czy oprócz obecnie obowiązującego lockdownu dla osób niezaszczepionych na terenie całej Austrii zostaną podjęte dalsze ogólnokrajowe środki, rozstrzygną rozmowy między rządem federalnym a krajami związkowymi, które pierwotnie zaplanowano na najbliższy piątek.

W czwartek liczba nowych infekcji w ciągu 24 godzin w Austrii osiągnęła rekordowy poziom 15 145. Zapadalność siedmiodniowa wynosi 989 przypadków na 100 tys. osób.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz