×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Schronisko Bukowina wygrało w sądzie z sanepidem. Otrzyma zwrot 25 tys. zł kary?
Kolejne zwycięstwo z bezprawnym lockdownem! - piszą właściciele Schroniska Bukowina. Fot. Schronisko Bukowina/Facebook

Schronisko Bukowina wygrało w sądzie z sanepidem. Otrzyma zwrot 25 tys. zł kary?

Autor: KG/horecatrends Data: 23 stycznia 2022 16:30 | Aktualizacja: 25 stycznia 2022 08:52

Sąd uchylił karę za otwarcie restauracji w styczniu zeszłego roku i nakazał zwrot 25 tys. zł kary wraz z należnymi odsetkami, a także zwrot kosztów sądowych i adwokackich - informuje Schronisko Bukowina w Bukowinie Tatrzańskiej.

''Właśnie otrzymaliśmy pismo z Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Krakowie. Sąd uchylił karę za otwarcie restauracji w styczniu zeszłego roku i nakazał zwrot 25 000 PLN kary wraz z należnymi odsetkami, a także zwrot kosztów sądowych i adwokackich'' - poinformowało Schronisko Bukowina na swoich mediach społecznościowych. 

- Sąd w liczącym 25 stron wyroku całkowicie stanął po naszej stronie. Uznał, że mieliśmy pełne prawo działać, bo lockdown był nielegalny. Nakazał też zakopiańskiemu sanepidowi zwrócić nam więc z odsetkami kwotę 25 tys. zł. To kara, jaką na nas w zeszłym roku nałożono. Sanepid zapłaci też za naszego adwokata i koszty sądowe - mówi Onetowi Kamil Sakałus, dyrektor Schroniska Bukowina. 

Sakałus przyznaje, że wyrok jest nieprawomocny, bo inspekcji sanitarnej przysługuje odwołanie od wyroku do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

Lokal otworzył się w lockdownie

Przypomnijmy, że na początku 2021 r. Schronisko Bukowina działało jako Schronisko Smaków Magdy Gessler. Lokale gastronomiczne funkcjonowały wtedy tylko w formule ''na wynos''.  Schronisko otworzyło się 16 stycznia 2021 r.

Właściciele informowali wtedy: ''Długo debatowaliśmy, ale postanowione... #OTWIERAMY! Nie możemy patrzeć, jak na naszych oczach umiera wszystko, co kochamy. Kolejne obostrzenia rujnują gospodarstwa zarówno mieszkańców Podhala, jak i całej Polski. Niedługo po prostu nie będzie czego ratować! Dołączamy do Veta i jako jedna z największych restauracji na Podhalu dajemy sygnał pozostałym do zrobienia tego samego!''. 

Drogi właścicieli Schroniska i Magdy Gessler rozeszły się. 

- Nikt mnie nie pytał o moją opinię w temacie otwierania restauracji. Nie zgadzam się z postanowieniem Łukasza Zadylaka franczyzobiorcy Schroniska Smaków prowadzonego przez spółkę Tatry Wysokie . Jest to jeszcze jedna jego samowola - skomentowała powiązanie akcji #OtwieraMY ze swoją osobą.

Czytaj też: Schronisko Bukowina nie będzie ukarane za #otwieraMY

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz

komentarze

  • free

    Kto za to zapłaci? Naród zapłaci a mafia dalej jest bezkarna i kpi sobie cynicznie z ludzi,