Partnerzy portalu
Semeniuk: Przedstawimy plan luzowania obostrzeń i protokoły bezpieczeństwa Semeniuk: Przedstawimy plan luzowania obostrzeń i protokoły bezpieczeństwa

Semeniuk: Przedstawimy plan luzowania obostrzeń i protokoły bezpieczeństwa

Autor: PAP Data: 26 kwietnia 2021 07:18

Jeszcze w tym tygodniu zostanie przedstawiony plan luzowania obostrzeń na maj. Są już uzgodnione protokoły bezpieczeństwa dla poszczególnych branż - powiedziała Olga Semeniuk.

Wiceminister rozwoju, pracy i technologii w rozmowie z dziennikiem Super Express została m.in. zapytana ile firm skorzystało z rządowego wsparcia. "Szacujemy, że dzięki temu z pomocy publicznej, wynoszącej ok. 10 mld zł, będzie mogło skorzystać ponad 400 tys. firm" - podkreśliła Semeniuk.

"Mamy też już uzgodnione protokoły bezpieczeństwa dla poszczególnych branż, gdyby okazało się, że w najbliższym czasie zostały ogłoszone kolejne etapy luzowania gospodarki. Jesteśmy przygotowani zarówno na wariant ogólnokrajowy, jak i na regionalizację obostrzeń" - zapowiedziała.

Wiceminister wskazała, że wszystkie wypracowane propozycje każdorazowo muszą uzyskać rekomendację Rady Medycznej, a następnie akceptację Rady Ministrów. "Działania na rzecz ochrony polskich przedsiębiorców to konsekwentna praca zespołowa. Dzięki niej, czego dowodem są dane makroekonomiczne, które napływają do nas również z zagranicy, polska gospodarka stosunkowo łagodnie przechodzi tzw. koronakryzys" - oceniła.

Poinformowała również, że celem resortu rozwoju, pracy i technologii jest przede wszystkim dbanie o "dobro przedsiębiorców oraz jak najlepszą kondycję całej polskiej gospodarki". "W tym kontekście oczywiste jest, że zależy nam na jej możliwie najszybszym odmrożeniu i otwarciu" - powiedziała w rozmowie z "SE".

"Z drugiej jednak strony musimy działać roztropnie i rozsądnie, mając na uwadze, że najważniejsze są bezpieczeństwo i zdrowie Polaków" - podała zapowiadając, że "jeszcze w tym tygodniu zostanie przedstawiony plan luzowania obostrzeń na maj". 

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz