×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sezonowa praca nad morzem. Kto znajdzie pracę? Ile można zarobić?
Praca nad morzem to kusząca perspektywa /fot. shutterstock

Sezonowa praca nad morzem. Kto znajdzie pracę? Ile można zarobić?

Autor: PropertyNews.pl / Dziennik Bałtycki Data: 15 maja 2023 12:48

Wakacyjna, sezonowa praca nad morzem to kusząca perspektywa. Można zarobić od 3,5 do 10 tys. zł. Kogo poszukuje branża?

  • Zapotrzebowanie na pracowników sezonowych nadmorskich miejscowościach jest jak co roku spore.
  • Szczególnie poszukiwani są: kucharze, kelnerzy oraz ekipy sprzątające.
  • Najlepsze wynagrodzenia są w turystyce w Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Ile można zarobić?

Sezonowa praca nad morzem. Kto znajdzie pracę? 

Kryzys na rynku turystycznej pracy sezonowej był widoczny przed majówką. Młodzi pracownicy, na których zatrudnienie liczy branża, zajęci byli wówczas szkołą. W okresie przedwakacyjnym w nadmorskich miejscowościach już poszukiwani są pracownicy.

Dziennik Bałtycki informuje, że podczas sezonowej pracy wakacyjnej w nadmorskich miejscowościach w Polsce można zarobić od 3,5 do nawet 10 tys. zł.  Pracownicy są poszukiwani. Na 2-3 miesiące potrzebni są sezonowi pracownicy hotelowi i restauracyjni, a także tacy, którzy poprowadzą bary, stoiska z pamiątkami oraz rozrywką.  Doświadczenie zdobyte w poprzednim sezonie pozwala negocjować wyższą stawkę. 

Na okres wakacyjny najbardziej poszukiwani są kelnerzy, barmani, pomoce kuchenne i kucharze. Masowo w okresie letnim  poszukiwane są też osoby do sprzątania, które znajdą zatrudnienie nie tylko w hotelach, ale i w prywatnych apartamentach, czy kwaterach.

Wakacyjna praca. Ile można zarobić?

Dziennik Bałtycki ujawnia stawki jakie można zarobić sezonowo. Sprzątaczki, pokojówki mogą zarobić od 3,5 do 5 tys. zł za sezon. Kelnerzy - od 3,8 do 6 tys. zł. Kucharki/kucharze zaś  mogą otrzymać nawet 12 tys. zł za miesiąc. W punktach gastronomicznych za pracę zmianową z zakwaterowaniem sprzedawca gofrów i zapiekanek może liczyć na 22 - 25 zł brutto za godzinę.

Powyżej średniej są oferty pracy w turystyce w należących do najdroższych w Polsce Gdańsku, Sopocie i Gdyni. Jednak jednocześnie są tu znacznie wyższe wymogi co do pracowników.

Choć stawki są dobre, to pracy jest bardzo dużo, Ten kto liczy nie tylko na pracę , ale i na wypoczynek może się rozczarować. Do tego tylko nieliczni pracodawcy proponują zakwaterowanie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz