Partnerzy portalu
Sezonowa praca w HoReCa - jakie stawki za godzinę? Ile można zarobić w sezonie w HoReCa?; fot. unsplash.com

Sezonowa praca w HoReCa - jakie stawki za godzinę?

Autor: horecatrends.pl Data: 19 lipca 2021 13:34

Personnel Service przygotował zestawienie TOP15 zawodów, w których najłatwiej ją znaleźć oraz oszacowali średnie zarobki, na jakie można liczyć.

W tym roku wielu młodych ludzi zrezygnowało z wyjazdu do pracy wakacyjnej za granicę ze względu na pandemiczne obostrzenia. Dla osób pozostających w Polsce o pracę sezonową jest w tym roku wyjątkowo łatwo. Zwiastunem ciepłych miesięcy była zwiększająca się od czerwca liczba ofert pracy, skierowanych przede wszystkim do studentów, którzy ze względu na długie wakacje idealnie wypełniają luki w takich branżach jak choćby HoReCa. 

Najlepiej płatne prace sezonowe

Spośród wszystkich analizowanych przez Personnel Service zawodów, najwięcej można zarobić pracując na festiwalach muzycznych. Średnie zarobki wynoszą tutaj 20 zł za godzinę netto. Co więcej, to nie tylko praca, ale i rozrywka połączona w jedno. Tyle samo mogą zarobić nianie opiekujące się dziećmi w czasie rodzinnego wyjazdu na urlop. Dodatkowo, rodzice zatrudniający opiekunkę pokrywają koszty jej wyjazdu, zapewniając jej darmowe wakacje, na których w dodatku może zarobić.

Młodzi mogą też szukać pracy na wakacje w sklepach. Kasjer zarobi średnio ok. 16 zł na godzinę netto. Dla porównania, w tym roku minimalna stawka godzinowa wynosi 18,30 zł brutto, czyli w przeliczeniu 13,37 zł „na rękę”. Powyżej minimalnej można też zarobić zbierając sezonowe owoce – w tym przypadku zarobki za godzinę wynoszą średnio 15-16 zł netto.

- W tym roku ofert pracy przy zbiorach jest bardzo dużo, więc łatwo o szybkie zatrudnienie i zarobek - wskazuje Krzysztof Inglot, prezes Personnel Service.

Praca sezonowa - stawki za godzinę

Praca na festiwalach muzycznych - 20 zł
Niania na wakacje - 20 zł + wakacje gratis
Ratownik na basenie - 18-20 zł
Instruktor kitesurfingu -18-20 zł
Hostessa -18-20 zł
Kasjer - 16 zł
Zbieracz owoców - 15-16 zł
Wychowawca na kolonii - 15,5 zł
Recepcjonista w hostelu/hotelu - 15 zł
Call center - 14,5 zł
Praca w kinie - 14,5 zł
Sprzedawca lodów - 14,5 zł
Kelner - 14 zł
Pomoc kuchenna - 13,5 zł
Sprzedawca pamiątek - 13,5 zł

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz