Partnerzy portalu
Słowacja z poprawką dotyczącą m.in. wstępu do restauracji Słowacja z poprawką dotyczącą m.in. wstępu do restauracji; fot. shutterstock

Słowacja z poprawką dotyczącą m.in. wstępu do restauracji

Autor: PAP Data: 25 lipca 2021 13:32

Słowacki parlament przegłosował w niedzielę poprawkę do ustawy o zdrowiu publicznym. W przypadku zagrożenia epidemicznego wstęp do restauracji będzie przysługiwał wyłącznie osobom zaszczepionym lub mającym negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i ozdrowieńcom.

Pierwotna wersja poprawki proponowanej przez ministra zdrowia Vladimira Lengvarskiego została złagodzona i lista korzyści dla osób zaszczepionych będzie krótsza niż pierwotnie zakładano.

Słowacja: Wstęp do restauracji 

Poprawka pozwala regionalnym władzom higienicznym w przypadku zagrożenia epidemicznego na czasowe umożliwienie uczestnictwa w imprezach masowych wyłącznie osobom zaszczepionym lub mającym negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i ozdrowieńcom. To samo dotyczy wstępu do restauracji, salonów fryzjerskich lub centrów fitness.

Testy antygenowe mają kosztować 5 euro, ale nie będą szeroko dostępne. Testy PCR będą wykonywane jedynie w wypadku kontaktu z osobą zakażoną lub przy wystąpieniu objawów Covid-19.

Zrównanie osób zaszczepionych z tymi, które będą musiały okazywać wyniki testów, podzieliło koalicję tworzącą gabinet Eduarda Hegera.

Słowacja: Wstęp do sklepy spożywczych

Ostatecznie doszło do kompromisu i testy częściowo będą finansowane z budżetu państwa. Bez nich będzie można wejść do sklepów spożywczych, drogerii lub aptek.

Partie opozycyjne zapowiedziały skierowanie nowelizacji ustawy do Sądu Konstytucyjnego.

Franczyza

KATOWICE MCK
25-27 KWIETNIA 2022
WWW.EECPOLAND.EU
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz